SzjerdenePromo2AngelTellier-smallinf./fot. nadesłane

Wiemy już, kto zaśpiewa z Bonobo na trzech polskich koncertach w połowie czerwca! Głosem Bonobo Live Band będzie utalentowana podopieczna Ninja Tune – zjawiskowa Szjerdene, którą słyszymy też w dwóch piosenkach na najnowszej płycie artysty „The North Borders”.

Bonobo zawsze miał ucho do doskonałych kobiecych głosów – u boku brytyjskiego mistrza zaczynały m.in. Andreya Triana czy Ruby Wood z Submotion Orchestra. Także na jego premierowym krążku słyszymy takie znakomitości jak Erykah Badu, Cornelia (znana choćby z Portico Quartet) oraz właśnie Szjerdene. Pochodząca z Londynu wokalistka wychowała się na muzyce Elli Fitzgerald i Dusty Springfield, jednak niezwykle ceni także Corinne Bailey Rae czy Amy Winehouse. W barwach wytwórni Ninja Tune wydała dotychczas znakomitą EPkę „Patchwork EP”, obecnie pracuje zaś nad swym debiutanckim albumem. Na nowej płycie Bonobo znakomicie zaśpiewała dwie kompozycje: „Transits oraz „Towers”.

Przypominamy, że Simon Green ze swoją grupą live zagra 14 czerwca w warszawskim Palladium, dzień później w klubie Studio w Krakowie i 16 czerwca w poznańskim Eskulapie.

Bilety na koncerty Bonobo są już w sprzedaży na stronach TicketPro.pl oraz Muno.pl, a także w stacjonarnych punktach Ticketpro (salony sieci EMPiK, Saturn, Mediamarkt).

Bonobo ft. Szjerdene „Towers”

Szjerdene „Blue Lullaby”