pani galewska the best of cover

Pani Galewska publiczności znana dotychczas z udziału w kilku programach telewizyjnych, po kilku latach ogromu pracy wydała swoją debiutancką płytę “The Best Of”. Tytuł wydawnictwa jest jak najbardziej trafny!

Przyznam, że nie oglądam muzycznych programów muzycznych, jednak po przesłuchaniu singla promującego płytę postanowiłem prześledzić to, co robiła w nich Aleksandra. Nie zawiodłem się ani trochę, były to najlepiej spożytkowany czas przed komputerem.

Album “The Best Of” to mieszanka jazzu, soulu oraz muzyki elektronicznej, jednak nie to powoduje wybuch i euforię. Najważniejszym elementem wielkiego “BUM” jest głos Pani Galewskiej. Ogromna wrażliwość muzyczna, pedantyzm w każdym calu aż bije z każdego utworu! Muszę przyznać, że jest to najlepsza polska płyta jaką słyszałem w 2013 roku do tej pory. Mam nadzieję, że zostanie doceniona i zgarnie wiele polskich nagród muzycznych.

Na krążku nie ma słabych punktów, płyta jest spójna, słucha się jej rewelacyjna. Jednak jak to z każdą płytą bywa, ma te mocniejsze utwory, które “zmuszają” to ustawienia zapętlenia. Według mnie takimi są dwa pierwsze na płycie, tj. “Are Wrote Me One Day” i “Good Morning Mistake”. Na temat tego pierwszego mogę napisać jedynie tyle, że słuchając miałem łzy w oczach. Jeśli chodzi o “Good Morning Mistake” jest to wisienka na torcie, już po pierwszych dźwiękach wiedziałem, że zakocham się w nim bezgranicznie.

Na wielką pochwałę zasługuje również oprawa graficzna płyty, dzięki niej na pewno nie zapomnimy twarzy Pani Galewskiej!

Podsumowując, płyta jest nieziemska! Janek Smoczyński wraz z Aleksandrą zrobili płytę, która śmiało powinna trafić na rynek zachodni! Polecam!