jazzsoul-urodziny-plakat-kopia

JazzSoul.pl jest portalem, który łączy informację dotyczące jazzu, soulu, r&b, folku i muzyki akustycznej. Nie zamyka się na pochodne tych gatunków. 15 marca obchodził swoje drugie urodziny, lecz dopiero teraz udało się zorganizować urodzinową imprezę!

Już 27 kwietnia w warszawskim klubie COCOdeORO na jednej scenie wystąpią bardzo zdolni, młodzi artyści, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów. Będzie jazz, soul oraz funky i hip-hop.

Impreza rozpoczyna się o godz. 20:00. Wystąpią:

  • Marcelina akustycznie z Robertem Cichym

Marcelina to absolwentka Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka, założycielka zespołu i projektu Marcelina. W 2008 roku zadebiutowała pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One”, która została wydanana trzech kompilacjach: „RAM Cafe 2” (2008), „Only Pleasure” (2008) i „Muzyka jest z Wenus”(2009).

W 2008 roku Marcelina wraz zespołem zajęła 3. miejsce w telewizyjnym show muzycznym „Nowa Generacja” organizowanym przez TV4, gdzie spotkała się ze znakomitymi recenzjami ze strony jury – Janusza Borysewicza, Michała Figurskiego, KatarzynyKanclerz i Biliany Bakid. Rok później Marcelina zajęła także 3. miejsce w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym nagrodą był koncert na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie.

22 marca 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany „Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego – zespołu JUNE.

Marcelina choć fonograficznie debiutuje, na swoim koncie ma prawie 100 koncertów (wcześniej występowała także pod pseudonimem Mariija), w 2011 roku zagrała m.in. na prestiżowym Open’er Festival w Gdyni – 30 czerwca, Tent Stage, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie. Zagrała wiele klubowych i plenerowych koncertów.

Autorką i współautorką tekstów na płycie jest Marcelina, część tekstów wokalistka napisała wspólnie z Natalią Grosiak (Mikromusic). Marcelina jest także współkompozytorką większości piosenek, które tworzyła razem z zespołem JUNE (Jan Smoczyński, Robert Cichy, Krzysztof Pacan, Przemek Pacan) oraz Dawidem Korbaczyńskim (Mikromusic). Realizatorem nagrań na albumie jest Jan Smoczyński (JUNE).

Zespół JUNE, który towarzyszy Marcelinie na płycie, tworzy grupa młodych muzycznych pasjonatów, prezentujących nowe spojrzenie na tzw. stary dobry Soul. W 2008 roku w wytwórni Kayax ukazała się ich pierwsza płyta pt. That’s What I Like”, z gościnnym udziałem Kayah i Pauliny Przybysz (ex-Sistars). Członkowie zespołu JUNE dali się także poznać jako rewelacyjni muzycy współpracujący z takimi polskimi gwiazdami jak: Smolik, Anna Maria Jopek, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Ania Dąbrowska.

Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz ogłoszonej nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Już w maju Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June „July Stars”wydawanej przez Kayax. Jest to niezwykła kompilacja jednych z najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewają m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak oraz Marcelina. Poza tą współpracą artystka pracuje nad drugą autorską płytą, a także stale koncertuje rozkochując w sobie coraz szerszą publiczność.

  • Natalia Lubrano

Muzyka Natalii Lubrano to rytmiczny Neo-Soul w doskonałym wydaniu. Autorski projekt tworzą Natalia Lubrano, Wojciech Orszewski (gitarzysta zespołu Digit All Love) oraz zaproszeni do tego projektu wspaniali muzycy: klawiszowiec Łukasz Damrych, basista Piotr Nosal oraz perkusista Łukasz Sobolak.

Solowy projekt Natalii Lubrano to unikalny miks nu-jazz, chill-out z oldschoolowym funkiem i rdzennym soul. Utwory z najnowszej płyty – jeszcze pod szyldem Nat Queen Cool – znalazły się na składankach: 4871 vol2 (luna music polska) i RAM Chillout in Black 2 (magnetic records). Natalia Lubrano z zespołem jest także finalistką konkursu Coke Live Fresh Noise 2010.

Natalia Lubrano na polskiej scenie muzycznej znana jest ze współpracy z zespołem Miloopa, występowała również z Andrzejem Smolikiem, a także w projekcie FoxBox. Udzieliła swojego wyjątkowego głosu na około dwudziestu albumach w Polsce i za granicą.

  • NATU (Natalia Przybysz) akustycznie z Mariuszem Obijalskim

Natalia Przybysz znana również jak N’Talia i Natu, polska wokalistka R&B. Współzałożycielka grupy muzycznej Sistars, w której występowała w latach 2001-2006. Od 2008 roku występuje solo pod pseudonimem artystycznym Natu.

  • Pani Galewska

Aleksandra Galewska edukacje muzyczna i tym samym niekonczaca sie przygode z muzyka rozpoczela majac 6 lat. Pierwszym instrumentem byly skrzypce.Grala muzyke klasyczna w orkiestrze, rowniez w kwartecie smyczkowym.

Po latach jednak urosla znacznie i skrzypce zamienila na kontrabas. Wplynal na zmiane instrumentu niewatpliwie fakt, iz przypadkowo poznala muzyke jazzowa i wszechobecne w niej burczenie i dudnienie kontrabasu. W trakcie poznawania tajnikow tego gigantycznego instrumentu spiewala w chorach, nauczyla sie podstaw gry na gitarze i zachciala tez ukielznac gitare basowa. Zafascynowana muzyka wschodu miala okazje grac muzyke arabska, ale rowniez nasza polska muzyke góralska i folkowa( na skrzypcach i kontrabasie). Po latach penetrowania tajnikow teorii muzyki przeniosła sie do Gdanska ,gdzie dana jej zostala mozliwosc rozpoczecia studiow na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej -wokalistyka jazzowa.

W okresie gdańskim basistka w Jan Konop Big Band
Obecnie pracuje jako pedagog specjalny z osobami uposledzonymi, pisze wlasna muzyke, studiuje na akademii muzycznej w katowicach wokalistyke jazzowa na V roku,w charakterze osoby odpowiedzialnej za dzwieki, odglosy, tlo muzyczne przy pomocy fortepianu wspolpracuje z kolektywem kabaretow warszawskich- grupa improwizujaca “dźwięk dż”. Od roku mieszka w warszawwie i tonie w radosci ,ze wszystko jej sie tak pieknie sklada w calosc oraz ze moze rozwijac sie w tej dziedzinie, ktora ja najbardziej interesuje.

  • ESKAUBEI + Birthday Band (Piotr Walicki, Kamil Siciak)

Spontaniczny projekt trzech osób , które mają za sobą wspólne granie i koncertowanie, a także współpracę z wieloma wykonawcami reprezentującymi różne nurty muzyczne. Znów połączyli swoje siły z okazji drugich urodzin jazzsoul.pl

Eskaubei, obecny na scenie od 15 lat, pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z aktywniejszych postaci hip-hopowego undergroundu. Po wielu nieoficjalnych wydawnictwach i gościnnych występach przygotowuje się do oficjalnego debiutu fonograficznego. Jest autorem winylowej epki „Co by się nie działo” z producentem Pietzem, która była pierwszym tego typu wydawnictwem rodem z Rzeszowa.
Współpracuje z zespołem Funky Flow, co jest kontynuacją grania hip-hopu z pełnym instrumentarium, które zapoczątkował kilka lat temu Eskaubei Band. Przez kilka lat Eskaubei współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Jakubek (Walk Away, Back In), Piotr Walicki, Rafał Inglot (Pectus), Kamil Siciak (Rzeszów Klezmer Band), Kuba Szturm, Łukasz Drwal czy Erwin Żebro.

Eskaubei podczas ponad stu koncertów dzielił scenę m.in. z: El da Sensei, Angie Stone, Omar, O.S.T.R., Łąki Łan, Afromental, Abradab, Eldo/Grammatik/Obrońcy Tytułu, Tede/Warszafski Deszcz, Animate Object, Ten Typ Mes/Flexxip, Te Tris, Łona, Pezet, Sobota… dwukrotnie był finalistą warszawskiego Praga Hip-Hop Festiwal. Współpracował z wieloma wykonawcami, m.in.: Lilu, Kada, Emil Blef, Te Tris, Pierrot, Patr00, Deobe/Dena, Duże Pe, Jimson, Peerzet, Dj Noriz, TMK Beatz, Dj Bart…

W lipcu 2012 Eskaubei & Funky Flow wystąpili na prestiżowym Pozytywne Wibracje Festiwal w Białymstoku obok Ani Rusowicz, Angie Stone i Omara zbierając pozytywne recenzje i będąc okrzykniętymi przez serwis jazzsoul.pl „największym pozytywnym zaskoczeniem festiwalu”.

  • Szymon Makohin akustycznie z Mariuszem Obijalskim

Szymon Makohin urodził się i całe życie mieszka w Warszawie. To wokalista z niebanalnymi ambicjami muzycznymi, dysponujący charakterystycznym głosem o oryginalnej, ciepłej barwie. Dobrze się czuje w stylistyce jazzowej, jak i tej z pogranicza soul czy r’n’b.

Pierwsze muzyczne kroki stawiał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży pod okiem takich artystów jak Lora Szafran, Stanisław Sojka, Ewa Bem czy Bogdan Hołownia.

Już na początku swojej drogi muzycznej odwiedził wszystkie możliwe konkursy muzyki jazzowej, na których dostrzeżono jego kunszt i talent. Jest laureatem Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Festiwalu Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w Jeleniej Górze, Ogólnopolskiego Festiwalu “Sing Jazz Blues” w Łomży. W 2001 roku został zaproszony na I Jazz Forum Festiwal “Ci, na których liczymy” w Warszawie (Jazz Klub Tygmont), na Jazz Camping Kalatówki w Zakopanem oraz do Gorzowa Wielkopolskiego na Pomorską Jesień Jazzową.

Od tamtego czasu regularnie koncertuje w klubach warszawskich (Jazz Klub Tygmont) i nie tylko. Współpracuje z wybitnymi muzykami młodego pokolenia – Michałem Tokajem, Tomaszem Krawczykiem, Jerzym Małkiem, Radkiem Nowickim, Michałem Jarosem, Sebastianem Frankiewiczem. W 2009 roku, obok m. in. Doroty Miśkiewicz, Natu i Mietka Szcześniaka, Szymon został zaproszony do nagrania piosenki “Odpukaj Pan” na nagrodzonej Fryderykiem płycie “Cafe Fogg 2”.

II Urodziny JazzSoul.pl
COCOdeORO (ul Potocka 14, róg Mickiewicza wejście od Marii Kazimiery)
27 kwietnia 2013 roku, godz. 20:00
wstęp: 10/15 zł
10 zł zapłacą osoby, które do 22 kwietnia dopiszą się do listy wydarzenia na Facebooku.

Patronat medialny objęli: Akcja “Nie bądź dźwiękoszczelny”, Akademia Menedżerów Muzycznych, SugaSoul.pl oraz AxunArts.pl.