TP_125_2_(K3-TC).pdfinf. prasowe/fot. “Peachperfect”

Aga Kiepuszewska urodziła się w Słupsku. Obecnie mieszka w Katowicach. Jej droga muzycznych poszukiwań choć tradycyjna jest niespokojna i pełna nieoczekiwanych rozwiązań. W Poznaniu studiowała dyrygenturę chóralną, w Rzymie muzykę dawną i kompozycję, a teraz studiuje wokalistykę jazzową na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pod skrzydłami Fundacji MMusic koncertuje w duo z holenderskim pianistą i kompozytorem Maurits’em Roes’em z autorskim repertuarem. Jest solistką i trenerem wokalnym krakowskiej grupy Soul’n’Voices oraz dyrygentem chóru Joyful Voice.

Na płycie Nilsa “Voyageur” śpiewa w duecie polsko-francuskim. Jej głos znjadziecie również na płycie “Marysia – wiersze z Kazachstanu” (Soundcheck) – w sklepach muzycznych od X 2011. Album “Silence” to owoc współpracy ze znakomitymi kompozytorami młodego pokolenia: Maciejem “Kocinem” Kocińskim, Nikolą Kołodziejczykiem oraz Kamilem Urbańskim. Teksty zostały napisane przez Agę za wyjątkiem wierszy: Wiara, Nadzieja, Miłość oraz Piosenki o końcu świata (Czesław Miłosz). Muzyka na albumie „Silence” utkana jest z odcieni fascynacji z pogranicza stylistyk muzycznych (piosenka czerpiąca z poezji, elektroniczne eksperymenty, improwizacje). Zestawienia skomplikowanych konstrukcji aranżacyjnych łagodzi prostota przekazu. Muzyka jest nierozerwalnie złączona z tekstami, w większości w języku polskim. Słowa powstały z inspiracji codziennością. Projekt “Silence” to przede wszystkim akustyczne instrumenty, w kilku utworach pojawia się elektronika nagrywana live.

Na płycie możemy usłyszeć: Aga Kiepuszewską pczy akompaniamencie: Nikola Kołodziejczyk (piano), Maciek Szczyciński (double bass); Robert Rasz (drums); a za realizację, mix i mastering odpowiada Kris Górski.

Tracklista:
1. In Your Eyes
2. Fotel
3. Wiara, nadzieja, miłość
4. Piosenka o końcu świata
5. Życie we śnie
6. Walk Along The Sky
7. Na klucz
8. Maki
9. Jeszcze nie teraz
10. Authentique