Krzysztof Komeda fot. AKPA inf. prasowe/ fot. AKPA

20 kwietnia 2013 roku o godzinie 19.00 w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się V Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. Fundacja Jazz Art oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapraszają do Studia Koncertowego PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie, na V edycję Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. Celem festiwalu jest promocja i prezentacja twórczości wybitnego kompozytora muzyki filmowej i jazzowej w kontekście kultury polskiej i europejskiej. Festiwal ma być miejscem do konfrontacji twórczości „Chopina Polskiego Jazzu”, ale też miejscem spotkań polskich i europejskich twórców.

Krzysztof Komeda Trzciński. Najsłynniejszy polski kompozytor muzyki jazzowej, którego utwory zyskały światowy rozgłos. Pianista, jeden z najwybitniejszych reprezentantów „ polskiej szkoły jazzu”. W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do 71 filmów. Wywarł ogromny wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę. Zmarł w Warszawie, 23 kwietnia w 1969 roku.

Dyrektor festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska
Prowadzenie koncertów: Iwona Strzelczyk Wojciechowska i Paweł Sztompke

Program Festiwalu:

Wystawa „Komeda-Polański ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi” – część kolekcji plakatów z całego świata do filmów z muzyką K. Komedy, kuratorzy- K. Zamysłowska, P. Kulesza
Kiermasz muzyczny wydawnictwa sygnowanego przez Zofię Komedową -Trzcińską

Godz. 19.00 – 20.00
Koncert – Atom String Quartet (Dawid Lubowicz – skrzypce, Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka, Krzysztof Lenczewski – wiolonczela)

Godz. 20.00- 20.30
Projekcja filmów animowanych mistrza gatunku Mirosława Kijowicza z lat 1966-1967do muzyki Krzysztofa Komedy: Rondo, Laterna Magica, Wiklinowy kosz.

Godz. 20.30
Koncert – „Komeda”- Leszek Możdżer & Zohar Fresco

Współpraca: Muzeum Kinematografii w Łodzi
Patronat Honorowy: Prezydent M. St. Warszawy
Patroni Medialni: TVP2, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Przegląd, Magazine The Warsaw Voice

Więcej informacji tutaj.

Informacja odnośnie biletów:

„Bilety zakupione w naszym sklepie są wydawane w kasach biletowych, godzinę przed rozpoczęciem koncertu – jest to jedyna forma odbioru. Biletów nigdy nie wysyłamy nawet jeśli są zamówione razem z fizycznymi produktami, które oddzielnie Państwu wysyłamy.”

1. Aby dokonać zakupu biletów należy być zarejestrowanym klientem sklepu sklep.polskieradio.pl. W celu rejestracji należy nacisnąć przycisk „rejestracja” (w żółtym polu na stronie głównej) a następnie podać imię, nazwisko i adres e-mail.

2. Następnie należy nacisnąć przycisk „kup”, podać ilość zamawianych biletów i wybrać opcję „Do kasy”. O ile wcześniej nie podaliście Państwo (przy rejestracji) adresu „fizycznego”zostaniecie w tym miejscu poproszeni o jego podanie.

3. Przyciśniecie klawisza „Dalej” przeniesie Państwa do ekranu, na którym możecie Państwo dokonać płatności za pośrednictwem systemu płatności.pl(gdzie dostępna jest – oprócz możliwości wydrukowania przelewu do zrealizowania w banku lub na poczcie – także płatności bezpośrednio z e-konta lub za pomocą karty kredytowej).

4. Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo e-mail’a z potwierdzeniem zaksięgowania pieniędzy – tylko on jest podstawą do wydania wejściówek na koncert.

5. Wejściówki są wydawane w kasach biletowych, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Bilety na koncerty i imprezy sprzedawane za pośrednictwem sklepu można zwrócić najpóźniej na 14 dni przed terminem imprezy. W takim wypadku pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 25% ceny biletu.