Ewelina Serafininf./fot.nadesłane

Ewelina Serafin Quartet wystąpi w Krakowie 3 kwietnia. Na scenie Ewelinie będzie towarzyszyć : Nikola Kołodziejczyk – instrumenty klawiszowe; Jakub Mielcarek – kontrabas; Łukasz Kurek – perkusja.

Ewelina Serafin jest flecistką, kompozytorką, wokalistką odnajdująca swoją pasję w muzyce jazzowej. Jest pierwszą w historii Instytutu Jazzu kobietą, która ukończyła flet jazzowy. Urodzona w muzykalnej rodzinie 20 maja 1984 roku, gdzie pod czujnym okiem ojca – gitarzysty basowego, już jako dziecko mogła rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Artystka współpracuje z wieloma muzykami zarówno jazzowymi jak i popowymi. Swój język muzyczny odnajduje również w przestrzeni nowego nurtu Flutebox, bierze udział w różnorodnych projektach, gdzie grę na flecie przeplata umiejętnościami wokalnymi. Czynnie uczestniczy w akcjach i koncertach charytatywnych.
Od roku 2010 jest liderką zespołu Ewelina Serafin Quartet, z którym, pod okiem wybitnego reżysera dźwięku Grzegorza Czachora pracuje w Możdżer Studio nad nagraniem autorskiego materiału. Debiutancki album artystki ukaże się w sierpniu 2013 roku, którego zapowiedź będzie można usłyszeć podczas koncertu.

Niespodzianką wieczoru będzie gość specjalny ZGAS, jeden z czołowych polskich beatboxerów, zaproszony również do współpracy nad autorska płytą Eweliny. Dwukrotny Oficjalny Mistrz Polski Beatboxu – jego niepowtarzalny styl w naśladowaniu różnorodnych dźwięków, instrumentów muzycznych, jak również wykonywaniu coverów znanych przebojów, na długo zapada w pamięć i na stałe zmienia wyobrażenie na temat możliwości ludzkiego aparatu mowy.
W ten wyjątkowy wieczór będziecie mogli usłyszeć unikatowe połączenie fletu z beatboxem.
Nie możecie tego przegapić!!!