The Golden Age Woodkidinf./fot.prasowe

19 marca 2013 roku odbyła się premiera płyty “Golden Age” Woodkida. Jest on jednym z najbardziej rozchwytywanych reżyserów teledysków, teraz sam wydaje debiutancką płytę! Nakręcił obrazki dla Katy Perry, Drake’a i Rihanny, a także słynne klipy “Born To Die” i “Blue Jeans” Lany Del Rey, ale jednak postanowił poświęcić się tworzeniu muzyki. Zresztą u boku Lany Del Rey pojawił się na scenie podczas jednego z jej nowojorskich występów.

Francuski artysta nie musi jednak bynajmniej szukać protekcji u sławnych znajomych. Jego dwie wydane już epki – “Iron” i “Run Boy Run” przysporzyły mu całkiem spore grono wielbicieli. Sugestywne video do utworu „Iron” zanotowało już ponad 18 milion odsłon na kanale Youtube! A do tego stało się inspiracją dla najnowszej męskiej kolekcji domu mody Dior!

Artysta został wielokrotnie nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W tym roku Woodkid również ma szansę na prestiżowe wyróżnienie ponieważ jest nominowany do Nagrody Grammy. Przypomnijmy, iż artysta wystąpi w maju na Free Form Fectival w Warszawie.

Tracklista:
1. The Golden Age
2. Run Boy Run
3. The Great Escape
4. Boat Song
5. I Love You
6. The Shore
7. Ghost Lights
8. Shadows
9. Stabat Mater
10. Conquest Of Spaces
11. Falling
12. Where I Live
13. Iron
14. The Other Side