Slavicadainf./fot. prasowe

25 marca 2013 roku w Pardon, To Tu o godzinie 20.00 odbędzie się kolejny z serii niepowtarzalnych koncertów. Na powrót do źródeł czekaliśmy od dawna i nareszcie za sprawą “Slavicady” przeniesiemy się w czasowo i geograficznie inny wymiar. Czerpiąc inspiracje z słowiańskiego folkloru i wpływów muzyki współczesnej, zespół swoim świeżym podejściem na nowo łączy korzenie tradycji z nowoczesnością. Grupa porusza się równie swobodnie na pograniczu bałkańskich, cygańskich i żydowskich nurtów jak i w klasyce i improwizacji. Ich muzyka jest rytmiczna, śmiała i niebanalna, oparta na pulsie basu i gitary oraz przeplatających się melodiach klarnetu i skrzypiec. Zespół wystąpi w składzie: Martin Simon (gitara), Adam Mazurek (klarnet); Wojciech Hartman (skrzypce); Jacek Mazurkiewicz (kontrabas)

Martin Simon – kompozytor i gitarzysta aktywny w obszarze jazzu, etnicznej i klasycznej muzyki, muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Jako lider jazz-rockowej formacji Jazzva, zdobył pierwszą nagrodę ‘New Faces of Slovak Jazz’ oraz został zaproszony do autorskiego nagrania dla Słowackiego Radia w ramach cyklu “Jazz under Pyramid”.
W 1998 r. przeniósł się do USA, gdzie studiowal kompozycję u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer Prize – Tania León. Ukończył studia kompozycji, performance oraz interaktywnych mediów i sztuki w Brooklyn College/CUNY. Był wykładowcą w Pratt Institute w Nowym Jorku na wydziale produkcji muzyki i dzwięku do filmu i animacji.

Współpracował z muzykami takimi jak David Watson (John Zorn), Paul Steven Ray (Vernon Reid, Cyro Baptista), Salim Washington (Kenny Garret, Anthony Braxton), Chris Bacas (Buddy Rich), Jorge Amorim (Baden Powell, Al Foster), Arturo Martinez (Jose Greco), Alfonso Cid (Pilar Rioja), Carlos Hayre, zespołami New York Mandolin Orchestra, BC Electro-acoustic Music Ensemble.
Był założycielem bądź współzałożycielem grup Jazzva, Areito, Escoto & Simon, BTY Orchestra, Convers Club, AstroLatin.

Jego solowy gitarowy album nagrany z hiszpańsko-honduraskim gitarzystą Astorem Escoto “Collage” został opisany w recenzji Muzik Reviews jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów dekady.

Adam Mazurek – klarnecista, aranżer i kompozytor. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest członkiem zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. W latach 1990-2004 współpracował z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Założyciel grupy artystycznej The Bridge Ensemble Monachium 2000 (Di-Brik). Od 2006 współpracował z grupą baletową About Dance Company. Kompozytor muzyki do baletu” Villon”. Od 2007 współpracuje z Alfred Hause Tango Orchestra. Koncertował z różnymi zespołami w większości krajów Europy w Libanie oraz Japonii. Pracuje z licznymi zespołami muzycznymi jako muzyk estradowy i studyjny. Występuje jako muzyk i konferansjer popularyzując muzykę klasyczną, jazzową i etniczną w programach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Aktywnie współpracuje z Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich a w ramach tej współpracy koncertuje oraz prowadzi warsztaty Akcji Labirynt.

Wojciech Hartman – skrzypek, aranżer i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (klasa skrzypiec prof. Z. Brzewskiego). Swój warsztat kompozytorski doskonalił u Leonarda Bernsteina.

Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat. Mając 11 lat, jako laureat kilku ogólnopolskich konkursów odbył pierwsze solowe zagraniczne tournee z towarzyszeniem orkiestry, zdobywając entuzjastyczne recenzje krytyków. Jako kilkunastoletni wirtuoz miał już w repertuarze niemal wszystkie wielkie koncerty skrzypcowe. Równocześnie prowadził własny big band, w którym występował jako pianista, kompozytor i aranżer, zdobywając wyróżnienia w konkursach i nagrywając dla Polskiego Radia.

Jacek Mazurkiewicz – kontrabasista, kompozytor, łączy akustykę z elektroniką. Działa głównie na gruncie improwizowanej kameralistyki. Współtworzy projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki, Light Roots Reggae).

Tworzy duety m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim, duet kontrabasowy z Ksawerym Wójcińskim pt. Double Trouble. Zajmuje się udźwiękowieniem filmów i spektakli teatralnych (m.in. ‘Koziołek Matołek’ reż. O.Spišák), oraz prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne (m.in. ‘Rudowęglowiec Ibuprom’ TR Warszawa). Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. ‘Dziś wieczorom Lola Blau’, ‘Straszne Dzieci’, ‘Szafa’, ‘Być Marilyn’). Wraz z zespołem Tangueros Balticos zapewnił oprawę muzyczną spektaklu baletowego ‘Tango Life’ (Opera Bałtycka) w reżyserii Romana Komasy.