ToTu Orchestra PlakatMaleinf./fot. prasowe

18 – 20 marca 2013 roku w Pardon, To Tu odbędzie się najważniejszy koncert, a tak naprawdę 3 koncerty!. 3 Dni, Dziewięciu muzyków, dziewięć indywidualności i różnych stylów improwizacji – przedstawiamy ToTu Orchestra!!! w składzie: Paweł Postaremczak – saksofony; Dominik Strycharski – flety proste; Maciej Cierliński – lira korbowa; Mike Majkowski – kontrabas; Wojtek Traczyk – kontrabas; Paweł Szpura – perkusja; Hubert Zemler – perkusja; Jacek Kita – pianino; Wacław Zimpel – klarnety, kompozycja.

Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że najpierw było miejsce, potem orkiestra. To Tu, w “Pardon, To Tu”, grono czołowych muzyków polskiej sceny improwizowanej spotyka się cyklicznie na koncertach, na których grywają ze sobą w różnych konfiguracjach. Wydaje się więc, że naturalne było stworzenie takiej formacji, jaka jeszcze, do tej pory, ze sobą nie grała. Nazwa pierwszego projektu orkiestry – “The Beginning” nawiązuje do tytułu płyty Duke Elingtona i jego Cotton Club Orchestra.

Kompozycje, napisane przez Wacława Zimpla będą odwoływać się do minimalizmu amerykańskiego, szczególnie do La Monte Younga, Terry Riley’a i Steve Reicha. Punktem wyjścia dla Zimpla do pisania muzyki na ToTu Orchestrę są wyraziste osobowości jej członków, które same wytyczają kierunek, w który muzyka zmierza. Tym samym repertuar zespołu staje się niepowtarzalny i możliwy do wiernego odtworzenia tylko przez osoby, dla których został napisany.

Te 3 Dni będą podzielone na następujące składy:

Poniedziałek, 18.03.2013:

1. Set: H. Zemler / J. Kita / W. Traczyk / W. Zimpel

2. Set: P. Szpura / M. Majkowski / M. Cierlinski / P. Postaremczak / D. Strycharski

Wtorek, 19.03.2013:

1. Set: D. Strycharski / W. Zimpel / W. Traczyk / P. Szpura

2. Set: J. Kita / M. Majkowski / M. Cierlinski / H. Zemler / P. Postaremczak

Środa, 20.03.2013:

Pełny skład, pierwsze wykonanie utworów