jazoffon vol2 plakatNEW14

Zwycięzca: Sylwia Parafjańczuk

W Domu Kultury „Rakowiec” znowu zagra jazz! 16. marca br., odbędzie się drugie spotkanie z cyklu JazzOffOn. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jest to projekt skupiający polskich muzyków eksperymentalnej sceny jazzowej. JazzOffOn to zarówno program warsztatów skierowanych do młodych, poszukujących muzyków, jak i spotkań i koncertów z najwybitniejszymi artystami jazzowymi.

Pierwsze spotkanie odbyło się 19. stycznia br. Zaproszonym muzykiem był Mikołaj Trzaska (polski klarnecista basowy, saksofonista i kompozytor muzyki filmowej m.in. Dom zły i Róża Wojciecha Smarzowskiego). Poprowadził on grupowe warsztaty improwizacji, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać tajniki tworzenia nowego i osobistego słyszenia. Wieczorem wspólnie zagrali oni koncert, poprzedzający solowy recital artysty.

Drugie spotkanie z cyklu JazzOffOn odbędzie się 16 marca. Na ochockiej scenie wystąpi Jerzy Mazzoll – polski klarnecista, wokalista i kompozytor yassowy, związany z klubem Mózg w Bydgoszczy i trójmiejską sceną yassową. Twórca idei arhythmic perfection, gdzie używając rysunków improwizuje się arytmiczne kompozycje oddające nastrój utworu. W jego muzyce słychać wiele różnych elementów klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej np. muzyki klezmerskiej z Amsterdamu. Uznany przez Jazz Forum za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów.

Od godziny 10.00 do 17.00 poprowadzi on warsztaty współczesnej improwizacji pod kątem arytmicznej perfekcji. Żyję w przekonaniu, że muzyka, którą znamy to zaledwie ułamek tego, co nazywamy muzyką. Przecież nie istnieje tylko i wyłącznie muzyka, którą umiemy zagrać, wręcz przeciwnie tej jest bardzo niewiele – mówi Jerzy Mazzoll. Nie chcę udawać, że w ciągu jednego dnia nauczymy się grać tę muzykę ani moja obecność coś w tym stanie rzeczy może zmienić. Idealna muzyka to jedno, a to co jest w nas to drugie. Dlatego weźcie swoje komputery, ulubione instrumenty i swoją ulubioną muzykę, a wspólnie zobaczymy, co jest po drugiej stronie – dodaje.

Tego samego dnia wieczorem, odbędą się dwa koncerty. O godzinie 18.00 usłyszymy dwie grupy wyłonione spośród wszystkich uczestników warsztatów, natomiast o godzinie 19.00, Jerzy Mazzoll, Tomasz Sroczyński (skrzypce) i Qba Janicki zagrają materiał z najnowszej płyty – Responsie Montifera.

Kolejne odsłony projektu JazzOffOn wkrótce!

JazzOffOn z Jerzym Mazzollem
16. marca 2013 r./ Dom Kultury „Rakowiec”/ ul. Wiślicka 8, 02-114 Warszawa
godz. 10:00- 17:00 – warsztaty współczesnej improwizacji
godz. 18:00 – koncert dwóch grup wyłonionych spośród uczestników warsztatów
godz. 19:00 – koncert Responsio Montifera, wystąpi: Jerzy Mazzoll, Qba Janicki
i Tomasz Sroczyński

Warsztaty skierowane są do osób, które umieją grać na swoich instrumentach (nieważne jakich), a także dla tych, którzy posługują się elektroniką (mogą być to tandemy: instrumentalista + ktoś, kto obsługuje elektronikę lub instrument ją zawierający np. gitara z efektami).

Przedział wiekowy: 18+
Uwaga ilość uczestników ograniczona! Zapisy do 13 marca!
Każdy, kto chcę się zapisać na warsztaty musi wypełnić formularz zgłoszeniowy (plik do pobrania na stronie www.rakowiec.art.pl – zakładki Projekty – JazzOffOn- karta zgłoszeniowa)

Cena warsztatów: 100 zł od osoby
Bilety na koncert: 25 zł od osoby (uczestnicy warsztatów wchodzą na free)

Pytania i rezerwacja biletów na koncert:
info@oko.com.opl oraz 22-823-66-97, 22-823-66-72