Poleshift Project w ŚJC

inf./fot.prasowe

Dzisiaj (14 marca 2013 roku) w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach wystąpi Poleshift Project, zespół da koncert z cyklu Śląski Jazz Club Prezentuje.

Poleshift Projekt to trójka młodych muzyków: Malwina Kołodziejczyk (saksofon tenorowy), Kuba Wójcik (gitara), Jakub Miarczyński (perkusja). Ich współpraca narodziła się podczas warsztatów SIM które odbyły się w 2011 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie. Wykonują muzykę improwizowaną „zahaczając” o wiele nurtów. Słychać w ich grze pociąg do free jazzu, współczesnej muzyki klasycznej i ogólnie rozumianego trzeciego nurtu, muzyki elektronicznej, punka, folku i innych stylów o których zapomnieli tu wspomnieć. Nie jedno razem już zagrali i przeżyli, lubią wypić herbatę Rojbos miód wanilia z „Biedry”.

W ramach walki o równouprawnienie odchodzą od tradycyjnego podziału obowiązków swoich instrumentów w zespole- rezygnują z podziału na sekcję i solistę oraz wykorzystują swoje instrumenty w niekonwencjonalny sposób. Ich muzyka jest wynikiem otwartej interakcji pomiędzy członkami zespołu, publicznością i otoczeniem. Stawia pytania, czasami prowokuje i szokuje, ale z pewnością nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

 Poleshift Project: Malwina Kołodziejczyk- saksofonistka, improwizatorka, Jakub Miarczyński – muzyk, perkusista, improwizator, Kuba Wójcik -gitarzysta, kompozytor, improwizator.