Pigońskainf./fot. prasowe

Dzisiaj (10.03.13 r.) kolejny raz Pardon, To Tu będzie miał przyjemność gościć parę doświadczonych muzyków, jednak do tej pory występowali w innych projektach. Ola Bilińska solo, podczas ostatniej edycji Festiwalu Singera, natomiast Daniel Pigoński wraz z Joanną Halszką Sokołowską z projektem Der Father. Wspólnie, w „Pardon, To Tu” ukażą nam połączenie elektroniki, analogowych brzmień starych klawiszy, loopów perkusyjnych oraz głosu.

Ola Bilińska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki; działa w przeróżnych zespołach o przeróżnych stylistykach – od miejsko-folkowych Płynów, przez neo-bigbitową Muzykę Końca Lata, po własny, autorski, neo-folkowy Babadag. Na ścieżce swojego rozwoju wokalnego śpiewała gatunki tak różne jak opera, bluegrass, jazz, pop, house, techno, czy amerykański folk.

Daniel Pigoński – autor muzyki elektronicznej i eksperymentalnej do projektów teatralnych i multimedialnych. Również wykonawca – improwizator muzyki do spektakli na żywo. Współzałożyciel zespołu Elektrolit, a dawniej członek zespołu Pustki. Realizuje z wokalistką barokową Olgą Mysłowską projekt pod nazwą Polpo Motel.

„Dźwięk jest dla mnie niesamowitym tworzywem i energią. Uwielbiam mieć bliski kontakt z dźwiękiem. Jest to dla mnie niesamowita tkanka. Tworzywo, które uwielbiam obrabiać. Uwielbiam nim manipulować. Używam analogowych syntezatorów, tak więc mam doskonałe pole do manewru nad brzmieniem i energią. Wydobywam maksymalną energię z dźwięku.” – Daniel Pigonski