mick hucknall warszawa

26 marca w Sali Kongresowej w Warszawie, to będzie uczta pięknych głosów i wyjątkowej muzyki! Mick Hucknall przyjeżdża do Polski aby promować swój solowy album „American Soul”, jako support zagra grupa Riffertone.

Jest to dwóch fantastycznych mężczyzn: jeden o cudownym i absolutnie wyjątkowym głosie, drugi – jakby urodził się z gitarą w ręku! Jeśli ich jeszcze nie słyszeliście – szybko musicie tę zaległość nadrobić. Tym bardziej, że wyjątkowo bardzo jest czego posłuchać!

„Każdy występ przed publicznością jest dla nas fantastycznym przeżyciem. Występ przed gwiazdą światowego formatu, jaką jest Mick Hucknall, jest dla nas niesamowitym wydarzeniem, tym bardziej, że staniemy na scenie, która zarezerwowana jest dla największych w świecie muzyki”- Riffertone.

Riffertone zrodził się spontanicznie ok. 6 lat temu, kiedy to z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołek (wokal) został – wraz z Danielem Pytel (gitara basowa) oraz Marcelem Foltan (perkusja) – uformowany zespół. Zespół od początku skupił się na autorskim materiale, jednak w tym składzie zagrał tylko jeden koncert.

Po kilku miesiącach przerwy Riffertone powrócił w składzie Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek. Duet zagrał kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska i jako laureaci pierwszego etapu przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w „Muzycznej Owczarni” u boku takich autorytetów jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski. Po warsztatach muzycznych duet miał szczęście ponownie trafić do magicznej „Muzycznej Owczarni”, tym razem już jako gość, z całym swoim repertuarem.

Ubiegły rok był dla Riffertone okresem dużej aktywności. Duet zagrał blisko 40 koncertów, pracując jednocześnie nad materiałem, który w połowie grudnia został zarejestrowany w „Woobie Doobie Studio”. Producentem debiutanckiej płyty jest jeden z czołowych polskich producentów muzycznych – Wojtek Olszak.

Trasa Mick’a Hucknall’a 'American Soul’ oznacza początek nowego rozdziału dla byłego lidera grupy Simply Red. Szykuje się seria wyjątkowych i kameralnych wieczorów w fenomenalnej karierze Hucknalla, podczas których artysta zaprezentuje swój nadchodzący nowy album solowy zatytułowany „American Soul”, zawierający jego wersję przebojów, które inspirowały go przez całe życie.

Mick słynie z doskonałych interpretacji piosenek innych artystów, które osiągnęły status światowych hitów – Money’s Too Tight To Mention, If You Don’t Know Me By Now i You Make Me Feel Brand New. Rozpoczęcie solowej kariery daje Hucknallowi wolną rękę w nagraniu – na jednej płycie – jego ulubionych piosenek z osobistej podróży przez amerykańską muzykę soulową, w tym takich klasyków jak I Only Have Eyes For You, I’d Rather Go Blind czy That’s How Strong My Love Is.

Ostatnie bilety na koncert do nabycia na www.LiveNation.pl.