roux spana plakat

Zapraszamy na imprezę promującą najnowsze wydawnictwo w katalogu Proporcja.com – projekt Roux Spana Beat Trio! W dniu premiery krążka o tym samym tytule, muzycy, przy pomocy samplera, perkusji i kontrabasu, zaprezentują instrumentalny set, osadzony w klimacie hiphopowo-jazzowym, mocno nawiązujący do materiału płytowego. Na scenie wspierać będą ich Dj Czarny i raper Prof, a o after party zadba Tas.

16 marca w Strefie Kultywator będziemy również oficjalnie obchodzić pierwsze urodziny zaprzyjaźnionej audycji Duszne Granie. Program, nadawany w każdy wtorek o godzinie 22.00 na antenie poznańskiego Radio Afera, skupia się na prezentowaniu muzyki z pogranicza takich brzmień jak soul, rap, jazz i muzyka elektroniczna. Oprócz serwowania najciekawszych nagrań artystów wytyczających nowe ścieżki w szeroko pojętej muzyce okołohiphopowej, Duszne Granie mocno angażuje się w promocję lokalnych wydarzeń, a także prezentuje gościnne mixy producentów i dj’ów z Poznania i nie tylko!

ROUX SPANA BEAT TRIO
Roux Spana Beat Trio powstało w 2010 roku z inicjatywy Roux Spany, muzyka oraz producenta pochodzącego z Warszawy. RSBT to 16 padów, którym towarzyszy kontrabas oraz żywe bębny. Ich muzyka oscyluje wokół hip-hopu, soulu, funku oraz jazzu, ich numery oparte są na samplach, zaś cały koncert ma charakter mixtape’u, w którym kompozycje płynie przechodzą z jednej w drugą. Kompozycje RSBT, choć wywodzą się z tradycyjnych beatów hip-hopowych, odznaczają się świeżością i unikalnym podejściem do warstwy melodycznej oraz rytmicznej. Zespół tworzy trzech muzyków obecnie studiujących w Academy of Music and Dramatic Arts w Odense, Danii. Oprócz Roux Spany, który obsługuje MPD, na kontrabasie gra Mario Pras oraz za bębnami zasiada 3K. Ich koncerty to czysta energia, groove, oryginalność oraz zaskakujące zwroty akcji.

PROF
Inspiracje znalezione w najlepszych latach rapu, ubrane w abstrakcyjne metafory obserwacje świata, oryginalny styl. Prof. Wokalny eksperymentator od zawsze związany z Poznaniem, Jazz Fuzz Crew oraz DDC. Poszukując tłustych brzmień nawiązał współpracę z artystami z całego kraju. Wśród nich znaleźli się Kixnare, Pat Patent, Mardi Gras oraz DJ Czarny&Tas. Razem z Tetrisem pojawił się na ostatnim, żółtym wosku Junoumi vol. 4.

DJ Czarny / Tas
Duet DJ’sko – producencki. Ich muzyka to połączenie rapu, jazzu, soulu i współczesnej elektroniki. Wicemistrzowie Świata DJ’ów IDA 2011, Mistrzowie Polski DJ’ów IDA 2011 w kategorii Show. Zadebiutowali albumem “Passion, music, hip-hop” wydanym w 2011 roku. Zagrali wspólnie dziesiątki live act’ów oraz setów dj’skich w wielu polskich miastach (m.in. koncertując wspólnie z Raashanem Ahmadem), trzykrotnie gościli na Ukrainie i raz we Francji (w Paryżu, supportując legendarnego funkowego puzonistę – Fred’a Wesley’a). W chwili obecnej wspólnie pracują nad drugim albumem, którego premierę zaplanowano na maj 2013 roku.

Poznań, Strefa Kultywator
16.03.2013, godz. 21:00
Tax: 10 pln