pepowina-plakat

Zapraszamy już jutro (1 marca) na wyjątkowy wieczór z okazji urodzin Fryderyka Chopina. Spektakl EKOTEATRU „Pępowina” Krystyny Kofty z muzyką Chopina na żywo to jedna z najgorętszych i najciekawszych propozycji teatralnych. Giganci Polskiego Jazzu: Andrzej Jagodziński Trio tworzą na żywo muzykę spektaklu. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla fanów jazzowych aranżacji muzyki Chopina.

Sztuka autorstwa Krystyny Kofty z muzyką Chopina w wykonaniu, na żywo przez Andrzej Jagodziński Trio, którzy za swoje aranżacje utworów Fryderyka Chopina zostali uhonorowani statuetką Fryderyka, w kategorii najlepsza płyta jazzowa, w świetnej reżyserii Katarzyny Cygler i rewelacyjnym wykonaniu Barbary Dziekan, Dominika Bąka i Katarzyny Cygler, gwarantuje nam pełen wrażeń, fantastyczny wieczór.

Historia opowiada o trudnym rodzinnym trójkącie: Matce, która manipuluje uczuciami innych, Synu- światowej sławy Chopiniście, który czuje się uwięziony w relacji z matką, chce zmian, ale mimo wszystko wciąż nie jest na nie gotowy i Żonie, która z miłości próbuje znaleźć sobie miejsce w tym układzie.

Trójkowa relacja oparta na konflikcie, złości, nieporadności i ogromnej miłości, miłości, która ma dwa oblicza: dobre i złe.
Muzyka Chopina na żywo jest nieodłączną częścią spektaklu, to treść, słowa i obraz zamknięte w muzyce.

Ekologiczna scenografia jest dodatkową atrakcją spektaklu.
W spektaklu wykorzystywana jest ekologiczna scenografia, w tym materiały pochodzące z recyclingu, jak kartony, zużyte pojemniki czy materiały metalowe. Ich umiejętne połączenie tworzy na scenie idealną przestrzeń i jest dowodem na to, że można stworzyć atrakcyjną przestrzeń z ekologicznej, uwzględniającej idee recyklingu scenografii.

Krystyna Kofta o:

– „Pępowina” była dla mnie bardzo ważna. Obserwowałam dookoła chore relacje rodzinne, zwłaszcza interesujące były dla mnie te między matką a synem – nie chciałam popełnić błędu polegającego na uwięzieniu syna pępowiną. Ta sztuka nie jest poradnikiem, może jedynie pokazać ludziom, do czego prowadzi nieprzecięta pępowina. Chore relacje matka – syn, matka – dziecko, zdarzają się częściej niż powinny, sądzę że PĘPOWINA utrudniająca życie rodzinne musi zostać przecięta . Muzyka jest ważnym elementem tej sztuki. Katarzyna Cygler, szefowa Ekoteatru i reżyserka, dobrze zrozumiała moje intencje, a ja rozumiem czym jest Ekoteatr.

Katarzyna Cygler o:

– Ekoteatr stara się reagować na współczesne problemy ludzi i dzięki sztuce oswajać je i próbować odnaleźć na nowo to, co najważniejsze. Dlatego mierzymy się ze sztuką trudną, jednocześnie wyjątkową. „Pępowina” porusza przede wszystkim kwestię współczesnych problemów rodzinnych oraz skomplikowanych relacji międzyludzkich . Znając genialną twórczość zespołu Andrzej Jagodziński Trio, ich zamiłowanie do Chopina i niezwykłe aranżacje jazzowe jego utworów – wybór był oczywisty.

autor: Krystyna Kofta
reżyseria/adaptacja: Katarzyna Cygler
muzyka: Andrzej Jagodziński Trio
ekoscenografia: Anna Czarnota
kostiumy: Anna Czarnota, Joanna Gawrońska
światło: Piotr Piotrowski
dźwięk: Mateusz Nowak
wizualizacje: Paweł Zakrzewski
VJ: Kamil Kawka-Tomczak

Obsada:
Barbara Dziekan
Dominik Bąk
Katarzyna Cygler

Dom Kultury „Świt”, godz. 19:00
03-371 Warszawa, ul. Wysockiego 11
tel. (+48) 022 811-01-05, (+48) 022 811-11-09
fax (+48) 022 811-04-24

Bilety dostępne w bileterii eBilet.pl oraz w Domu Kultury.