Baasch Cząstki Elementarne

Po świetnym przyjęciu „Simple Dark Romantic Songs” i znakomitych występach na Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival, BAASCH nie tracił czasu. Powoli dobiega końca praca nad albumem, a jego premierę poprzedzi coś jeszcze… Niebawem więcej szczegółów, tymczasem już dzisiaj 28 lutego BAASCH zaprasza na swój pierwszy w tym sezonie koncert! w Cząstkach Elementarnych w Warszawie.

Baasch czyli Simple, Dark & Romantic. To pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, mającego w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych. Cztery synthpopowe utwory, którymi Baasch podzielił się niedawno za pośrednictwem internetu, zebrały bardzo pochlebne recenzje, a jeden z nich znalazł się na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z szeroko pojętej nowej elektroniki. Zobacz
” target=”_blank”>tutaj
. Artysta nie umknął uwadze polskich promotorów. Jeszcze przed debiutem płytowym, obok zaledwie kilku artystów z Polski, reprezentował krajową scenę elektroniczną na prestiżowych festiwalach: Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival 2012. Oba występy zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i dziennikarzy muzycznych. BAASCH live określano mianem odkrycia obu festiwali. Skład koncertowy: Bartek BAASCH Schmidt (wokal), Iza Lamik (synth), Robert Alabrudziński – perkusja oraz Arizona Loner, czyli połowa duetu djskiego Bueno Bros (elektronika). Muzyk tworzy także na potrzeby kina, jego utwór pojawia się w filmie „W sypialni” Tomasza Wasilewskiego, skomponował także muzykę do krótkiego metrażu „Insight” hiszpańskiego reżysera Cenzo A. de Haro.