&mm

Justin Timberlake i Marcus Mumford, wspólnie pracują nad ścieżką dźwiękową do najnowszego filmu braci Coen zatytułowanego „Inside Llewyn Davis”.

W filmie zobaczymy takie gwiazdy jak Timberlake’a, Oscar Isaac i Carey Mulligan (żona Marcusa Mumforda – przyp. red.). Akcja filmu rozgrywa się w latach ’60 XX. wieku i opowiada historię folkowego muzyka starającego się podbić sceny Nowego Jorku. Scenariusz bazuje na historii ikony folku Dave Von Ronk’a.

Timberlake zdradza szczegóły współpracy nad soundtrackiem w wywiadzie dla Capital FM:

„Ok, powiem Wam coś. Najnowszy film braci Coen pojawi się już niedługo, miałem takie szczęście że mogłem współpracować przy jego powstawaniu z Oscarem Isaaciem i Carey Mulligan.

Dość przypadkowo podjąłem prace nad soundrackiem z Marcusem Mumfordem, dzięki temu bardzo się z nim zaprzyjaźniłem. Muzyka komponowaliśmy z Marcusem wspólnie i przynosiło nam to naprawdę wiele frajdy. Nie będzie to tylko dobry film, muzyka również będzie w nim fantastyczna”.

„Inside Llewym Davis” pojawi się w kinach dopiero w grudniu, jednak już dziś możecie obejrzeć zwiastun do niego.

Justin podczas wywiadu odniósł się również do zarzutów związanych z długością utworów, (niektóre z nich trwają około 8 minut – przyp. red.) które znajdą się na jego nachodzącej płycie „The 20/20 Experience”.

„Kiedy nagrywaliśmy płytę powiedziałem: Skoro Pink Floyd, Led Zeppelin i Queen mogli tworzyć 10-minutowe utwory, to dlaczego my takich nie możemy? Nad radiową wersją będziemy się zastanawiali później”.