POP IT UP

Irena Kijewska i Szymon Makohin to wybitnie zaprzyjaźnieni wokaliści. Choć ich życie płynie nurtem raczej jazzowym, wyszli z naturalnej sobie wody, by zbliżyć się nieco ku popowej estetyce. Wespół z Krzyśkiem Łochowiczem wzięli na warsztat kilkanaście piosenek, a każda niezmiernie intrygująca. Co z takiej mieszanki wybuchnie? Czy można zagrać “Final Countdown” w jazz bossie? Jak Irena wstanie przy hymnie? Jak Szymon zaśpiewa “dance” w balladzie? Posłuchajcie jak zabrzmią ich zajadłe głosy w piosenkach, które w większości każde z Was zna. Obudźcie w sobie wspomnienia pierwszych dyskotek, przytulanek, afer przeróżnych. I zobaczcie co oni z nimi zrobili… Po skoku info o artystach.

Irena Kijewska – wokalistka ascetyczna. Laureatka. Wielu festiwali i konkursów (Tęczowe lato ’94). Absolwentka. Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Abstynentka. Muzyczka sesyjna. Seryjnie niespożyta. W swojej muzyce łączy jazz z elementami etnicznymi. Inspiracje czerpie z muzyki afro-amerykańskiej – począwszy od bluesa i gospel, poprzez soul, r’n’b, funky po hip-hop, a nawet bułgarskie pieśni ludowe. www.myspace.com/irenakijewska

Szymon Makohin – wokalista estetyczny. Jest laureatem. Kawaler w skomplikowanym związku. Regularnie koncertuje lecz bez reguł. Nagrał płytę. Nawet wydał. Chwali się Tokajem. W swojej muzyce łączy elementy jazzu, soul’u, r’n’b zwracając dużą uwagę na warstwę tekstową. Dąży do autentyczności i szczerości w przekazywaniu emocji ze sceny. www.facebook.com/SzymonMakohinJazz

Krzysiek Łochowicz – gitarzysta autentyczny.Bywa laureatem.Absolwent Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niepraktykujący. Praktykujący muzyk sesyjny. Pisze piosenki lub nie-piosenki.

W swojej grze łączy elementy i eksperymenty. Kiedy gra to mu się ciało gibie, czasem do środka, czasem na zewnątrz. Na stałe z zespołem Dziewczyny i z Kari Amirian. (www.facebook.com/lochowiczk)

inf./fot. facebook zespołu