michal gorczynski

Projekcja Eksperymentalna (Michał Górczyński) + Film Niespodzianka już dzisiaj (19.02.2013r.) o godz. 20:00 w Pardon, To Tu. Wstęp Wolny.Tego na wieczorze filmowym w Pardon, To Tu jeszcze nie było, tego mogło jeszcze w ogóle nie być, ponieważ to co się wydarzy jest zupełnie niepowtarzalne.

1. “Punkt – dookreślenie” – Michał Górczyński – performer w przestrzeni.
2. Film Niespodzianka

Twórcą pierwszej części wieczoru nazwanej “Punkt – dookreślenie” jest Michał Górczyński, mówi on o swojej pracy: “to działanie zapisane w partyturze mającej na celu wprowadzanie muzyka – performera w przestrzeń. Na ekranie film tworzony “szybkim gestem”, w pośpiechu. Nie ma tu wyszukanego “profesjonalizmu”. Jest próba znalezienia cech wspólnych pomiędzy rozbłyskiem ekranu, dźwiękiem klarnetu, słowem wypowiadanym specyficznie i ruchem pozbawionym ambicji. Zeskakiwanie ze sceny może zdarzyć się w każdym momencie. Nagle we wspólnocie zagubiony prowadzący a każdy z publiczności może zacząć rządzić, wyrywać się z prawem do dotknięcia ekranu. “Nie ma” oznaczać tu może naciśnij start w sposób niezauważalny. Zaskocz swój komputer, zaskocz powstały już film przerywając jego czas trwania. Nie daj się temu medium!”.

Michał Górczyński na poza filmowy “co dzień” to absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz utworów dla teatrów dramatycznych i lalkowych. Występował jako solista z takimi zespołami jak Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso” czy holenderski de Ereprijs. Uczestniczył w Międzynarodowych kursach Muzyki współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat muzyki, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych.

Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Człowiek sekstetu Marcina Maseckiego, Cukunftu prowadzonego przez Raphaela Rogińskiego, współzałożyciel kwartetu klarnetowego Mikołaja Trzaski – Ircha.

Od 2008 roku pracuje nad poszerzeniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beatboxem i współpracuje z jednym z najlepszych polskich beatboxerów – Patrykiem „Tik Takiem” Matelą.

inf./fot. prasowe