jazz nad odra plakat 2013

Od dzisiaj można kupić bilety na 49. Jazz nad Odrą. Bilety będą dostępne w kasie Impartu, w sprzedaży internetowej oraz w stałych punktach (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).

Ceny zaczynają się od 25 złotych, a najdroższe bilety na gwiazdę festiwalu, Cassandrę Wilson, kosztują od 170 do 300 zł. Dostępne są też bilety VIP. Wstęp wolny będzie na przesłuchania Konkursu na Indywidualność Jazzową, club sessions, a także na imprezy towarzyszące (wystawa plakatów konkursowych i pokaz mody jazzowej). Najwierniejsi fani jazzu mogą zaoszczędzić, kupując karnet na wszystkie wydarzenia za 800 złotych.

49. Jazz nad Odrą odbędzie się w dniach 9-14 kwietnia bieżącego roku. Oprócz Cassandry Wilson wystąpią m.in. Kurt Elling, Robert Glasper, Ernie Watts, Billy Childs, Harvey Mason, Robben Ford, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Omar Hakim, Rick Margitza, Darryl Jones.

Zaprezentują się także rodzime gwiazdy o uznanym, światowym formacie: Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Adam Bałdych i Darek Oleszkiewicz.

Od kilu lat tradycyjną częścią Festiwalu stał się Konkurs na Indywidualność Jazzową, w którym mogą wziąć udział artyści do 30 roku życia. Do tej pory w konkursie wyłoniono takie osobowości, jak: Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski, Andrzej Zaucha, Ewa Bem. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca.

Jazz nad Odrą jest jednym z najstarszych polskich festiwali jazzowych (zalicza się też do najstarszych w Europie). Odbywa się od 1964 roku. W ostatnich latach występowali na nim m.in. Pat Metheny, Paco de Lucia, Al Di Meola, Kenny Garret, Dave Holland, Toots Thielemans, Diana Krall, David Sanborn, Ron Carter, Lizz Wright, Patricia Barber, Freddy Cole i Branford Marsalis.

inf. Jazz Forum