Jaskułke&Wyleżoł DuoDram

Muzycy mają doprawdy wielką moc. Zdolni są kreować autonomiczne światy, przekazywać emocje, komunikować niekomunikowalne. Proszę wybaczyć nam ten nieco górnolotny ton. Tak po prostu dzieje się, gdy grają razem Sławek Jaskułke i Piotr Wyleżoł (Duo Dram). Dwa fortepiany, niezwykłe osobowości i zapierający dech w piersiach muzyczny dialog. Jazz jest tu jedynie punktem wyjścia dla zupełnie niebanalnych poszukiwań. Muzyka to pełna przestrzeni, która pobudza wyobraźnię, porywa i inspiruje. Harris Piano Jazz Bar Kraków – 15. lutego, godz. 21.30.

DuoDram – określenie rodem z teatru w tym przypadku określa spotkanie dwóch osobowości świata muzyki. Wspólny projekt wybitnych pianistów jazzowych Sławka Jaskułke i Piotra Wyleżoła jest dowodem dojrzałego wyboru i świadomej drogi obu artystów. Wyjątkowy spektakl muzyczny opiera się na dialogu między dwoma muzykami, jednocząc jazzowe brzmienie z wyrafinowaną klasyką, osobliwe szaleństwo z odważną formą. Dzieło zaskakuje i wzrusza, dotyka i inspiruje. Dociera w najgłębsze zakamarki duszy, urzekając zachęca do wspólnej wędrówki. Dwa instrumenty połączone jednym miejscem, dwoje artystów połączonych jedną muzyką. To harmonijne i idealne spotkanie dwóch światów jest gwarantem wielkiego wydarzenia i sztuki na najwyższym poziomie.

Piotr Wyleżoł – uznawany za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych. Pianista, kompozytor, improwizator. Laureat licznych konkursów i festiwali jazzowych. Lider własnego trio. Współpracuje z Nigelem Kennedy’m. Płyta artysty „Children’s Episodes” otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. Nagrywa dla prestiżowej wytwórni Fresh Sound Records.

Sławek Jaskułke – jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych średniego pokolenia. Kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Członek kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Ma za sobą koncerty na niemal wszystkich kontynentach i największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Symphony Hall w Chicago. Twórca i lider projektu „Chopin na 5 fortepianów”, który prezentowany był na światowej wystawie EXPO w Shanghaju oraz Singapurze i prestiżowej Sali Koncertowej Zakazanego Miasta w Pekinie.

Szczegóły na www.harris.krakow.pl