Anna Serafińska Gadu Gadu

14 lutego 2013 roku w Jazz Cafe w Łomiankach odbędzie się koncert Anny Serafińskiej z zespołem; przy fortepianie zasiądzie Rafała Stępień, a na perkusji zagra Cezary Konrad. Ten wyjątkowy koncert zatytułowany: Anna Serafińska Walentynki 2013 …Chopin: romantyczny kompozytor na romantyczny dzień… rozpocznie się o godzinie 20.00.

Anna Serafińska to jedna z niewielu polski wokalistek, która w niezwykły, wręcz niespotykany sposób eksperymentuje z głosem i szuka nowych, unikalnych form ekspresji. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy – z jej pokrewnymi (funk, soul). Z powodzeniem nagrywa płyty z piosenkami jak i wokalizy. Jej naturalność w przekazie muzyki inicjuje nić porozumienia z publicznością już od pierwszych dźwięków. Pozwala przenieść się słuchaczom w świat improwizacji.

Anna Serafińska jest wyjątkowo ceniona zarówno przez kolegów z branży jak i przez publiczność. Jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Jako jedyna Polka jest laureatką I nagrody na prestiżowym festiwalu w Montreux.

Repertuar Chopinowski w wykonaniu Anny Serafińskiej z towarzyszeniem Rafała Stępnia i Cezarego Konrada to wyjątkowy,kameralny projekt z niespotykanym instrumentarium. Klasyczne utwory Chopina z jazzowymi motywami usłyszymy tu w aranżacji tylko na głos, fortepian i instrumenty perkusyjne. Kompozycje takie jak „Grande Walse Brillante Es-dur”, „Mazurek C-dur” czy pieśń „Życzenie” nabierają w wykonaniu tego trio niespotykanej świeżości i oryginalności brzmienia. Doskonały materiał napawający pozytywnym nastojem i ciepłą energią świetnie komponujący się z aurą Dnia Zakochanych.

inf./fot. prasowe