Hooker_Daddy's Cash front

Wydawca albumu Hermes Management informuje, że w tym tygodniu odwiedzi Polskę znakomity amerykański wykonawca blues’owy John Lee Hooker, Jr. – dwukrotnie nominowany do Grammy Music Award.

John Lee Hooker Jr weźmie udział w dwóch koncertach wraz z polskim zespołem Daddy’s Cash. Koncerty odbędą się w Zakopanem, w Teatrze im. S. I. Witkiewicza, 18.01 (pt.), o godz. 19.00, a następnie w Warszawie, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 20.01 (nd.) o godz. 20.05. Muzycy zagrają utwory ze wspólnie nagranego albumu pt. „that’s what the blues is all about”.

Album to niezwykłe połączenie amerykańskiego bluesa i polskiej fantazji. Są tu rytmy od delty i chicago blues poprzez ballady, boogie, funk , jazz do big bandu i rytmów latynoskich. 14 utworów zostało napisanych przez J.L. Hookera i zaaranżowanych przez Daddy’s Cash. Na płycie oprócz John Lee Hooker’a Jr., i Daddy’s Cash śpiewa Beata Bednarz oraz Frank Thibeaux. Album ukazał się w formie CD oraz potrójnego, trójkolorowego (!) albumu winylowego. Premiera miała miejsce 20.11.2012 roku., a album osiągnął właśnie sprzedaż w Polsce pozwalającą na uzyskanie statusu Złotej Płyty w kategorii blues.

Jednocześnie Hermes Management informuje, że tydzień temu miała miejsce premiera nowego teledysku promującego płytę, do piosenki zatytułowanej – jak sam album: „that’s what the blues is all about” .

Obejrzyj teledysk do piosenki J. L. Hooker, Jr. & Daddy’s Cash „that’s what the blues is all about”: http://www.youtube.com/user/daddyscashband

Więcej informacji: www.daddyscashband.com