Josh_Groban_All_That_Echoes_cover_art

Jedna z największych gwiazd amerykańskiej piosenki pierwszej dekady XXI wieku, a także fenomenalnie zdolny kompozytor i producent, z niemałym talentem aktorskim, powraca po trzyletniej przerwie! Uwaga, Josh Groban jest w formie lepszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Josh nad swoją szóstą studyjną płytą pracował z wybitnymi osobistościami studia nagraniowego. Tą najważniejszą był Rob Cavallo, producent znany ze współpracy chociażby z Green Day i Dave Matthews Band. Ale swego geniuszu producenckiego użyczyli artyście również Walter Afanasieff (Mariah Carey, Michael Jackson) oraz Lester Mendez (Shakira, Nelly Furtado). Z takim zestawem współpracowników Joshowi pracowało się genialnie.

„Od początku do końca ten album rozwijał się w atmosferze całkowitej radości i niekończącej się inspiracji” – zapewnia Josh. „Razem z Robem i z innymi współpracownikami stworzyliśmy piosenki, które łączą stare z nowym, jasne i ciemne barwy życia i miłości. Innymi słowy, są tu echa wszystkiego, co każdemu gra w duszy” – dodaje artysta.

„Wielki talent i niesamowity wokalista” – mówi z kolei o Joshu Rob Cavallo. „On też mnie inspirował. Razem podjęliśmy ryzyko, na które raczej nie zdecydowalibyśmy się z osobna. Dzięki temu muzyka jest na tak wysokim poziomie, jakiego nawet sobie nie wyobrażałem. Kocham tę płytę jestem z niej bardzo dumny. Te piosenki sięgają głęboko do duszy”.

Piosenek jest w sumie dwanaście. Siedem to kompozycje, których Josh jest współautorem, pięć zaś jest przeróbkami znanych utworów. Wśród tych drugich znajdują się między innymi „I Believe (When I Fall In Love It Will Be Forever)” Steviego Wondera, pochodząca z oscarowego filmu „Once”, „Falling Slowly” Glena Hansarda i Markéty Irglovej czy „The Moon’s A Harsh Mistress” Jimmy’ego Webba. Wśród gości znalazł się wybitny trębacz kubański, laureat Grammy Arturo Sandoval, a także włoska supergwiazda Laura Pausini, którą słychać w piosence „E Ti Promoterro”. Na pierwszego singla wybrano piosenkę „Brave”. Premiera na świecie odbyła się 18. grudnia 2012 roku, w Polsce płyta pojawi się 4. marca br. JazzSoul.pl objął patronat medialny nad wydawnictwem.

1. Brave
2. False Alarms
3. Falling Slowly
4. She Moved Through the Fair
5. Below the Line
6. E ti prometterò (ft. Laura Pausini)
7. The Moon Is a Harsh Mistress
8. Un alma más (ft. Arturo Sandoval)
9. Happy in My Heartache
10. Hollow Talk
11. Sincera
12. I Believe (When I Fall in Love It Will Be Forever)
13. Changing Colours (Fan Edition bonus track)
14. Satellite (Fan Edition bonus track)
15. Grazie (Fan Edition bonus track)