Stanisława Celińska Nowa Warszawa

Piosenek o Warszawie jest wiele, ale Stanisława Celińska jest tylko jedna. Dlatego znane Warszawskie szlagiery w jej interpretacjach zabrzmią zupełnie inaczej. Dwanaście piosenek w nowych aranżacjach Bartka Wąsika i Royal String Quartet prowadzi z Balu na Gnojnej przez liryczne, heroiczne i sentymentalne miejsca Warszawy.

Na płycie Nowa Warszawa – i podczas koncertu promującego jej wydanie – usłyszymy dźwięki dawnej Warszawy, popularnie piosenki autorstwa takich wykonawców jak Czesław Niemen, T.Love i Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie. Wszystko to wyśpiewane hipnotycznym głosem Stanisławy Celińskiej, którą publiczność pokochała nie tylko za jej kreacje aktorskie, ale również doskonałe recitale wokalne („Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.”, „Piękny świat”).

Wykonawcy: Stanisława Celińska (wokal), Bartek Wąsik (fortepian), Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela), aranżacje przygotował: Bartek Wąsik; pomysłodawcą projektu jest Mike Urbaniak.

inf. prasowe/fot. Magda Hueckel