Dave Pirus Project

8. stycznia 2013 roku w warszawskim klubie Tygmont odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie pojawi się DavePirusProject, który składa się z Agnieszki Derlak (piano), Tymona Trąbczyńskiego (db), Antoniego Wojnara (dr) i Dave‘a (voc).

Skład powstał jesienią tego roku z inicjatywy wokalisty i lidera formacji, jednak myśl o zespole powstała wczesną wiosną, kiedy powstawał pierwszy numer “Im waiting” i tak właśnie nazywać się będzie cykl koncertów, które mamy zamiar zagrać, bo w zasadzie czekamy na rozwój całej sytuacji. Muzyka, którą chcemy zaprezentować jest wynikiem naszych inspiracji, wpływów i jazzowych korzeni jakie każdy z nas ma obecnie w swojej edukacji ( w mniejszym lub większym stopniu, ale to zostawmy do czerwca przyszłego roku…). Nie widzę sensu na dalsze dywagacje nad tym co mamy zamiar zrobić. Chcemy zagrać dobre koncerty. Tyle.

Czym jest DavePirusProject?
“Jak dla mnie mieszanką czterech różnych osobowości nie tylko muzycznych, ale i mentalnych. Upustem emocji i chęcią dobrej zabawy. Obszarem gdzie każdy mówi głośno to co myśli. Przestrzenią, gdzie teksty są raczej wzniosłe niż nie. Szukaniem nowego miejsca i jakości w muzyce jazzowej. Wzajemnym inspirowaniem się. Domem dla mojej muzyki” Dawid Pirus.

inf./fot. prasowe