zuza nagiel plakat

Koncert Zuzy Nagiel to 75-90 minut prawdziwego klubowego grania. Zuza podczas występu wykonuje kompozycje autorskie, ale usłyszycie też utwory takich mistrzów, jak Norah Jones czy Tadeusz Nalepa.

Zuzanna Nagiel to młoda wokalistka nawiedzona duchem świętym piosenki, z nietkniętą, przytulną i zmysłową barwą głosu. Artystka zachwyca urodą i szóstym zmysłem subtelności. Śpiewała, w zasadzie od początku, za swoje audytorium mając rodziców i koleżanki z przedszkola. W zbyt dużych szpilkach skradzionych mamie i ze zbyt dużymi słuchawkami na uszach, podrygiwała w rytm bluesowych ballad Johna Lee Hookera. Śpiewała pełną piersią… średnio co trzecie słowo, w sobie tylko znanym dialekcie, bo przecież będąc w słuchawkach nie słyszała, co wypływa z jej ust. Prawdopodobnie wówczas nikt ze słuchających nie przypuszczał, że Zuzanna kiedykolwiek stanie przy mikrofonie.

Kilka lat później, zrządzeniem losu – jak to zwykle bywa, Zuza trafiła do zespołu KREDENS ACOUSTIC, z którym w 2009 r. wydała debiutancką płytę. Piosenki na niej zawarte; “Czarna demokracja”, czy “I’ve got to see you again” do dziś usłyszeć można w eterze radiowej TRÓJKI, CHILI ZET i rozgłośni regionalnych POLSKIEGO RADIA. Grają je w swoich audycjach Jan Chojnacki, Piotr Bielawski, Sławek Blichiewicz. KREDENS ACOUSTIC zagrał kilkadziesiąt koncertów w klubach w całym kraju, także w Radiu Łódź, Radiu Kielce, poprzedzał recitale amerykańskiej gwiazdy bluesa TERRY’EGO MANA.

Obecnie Zuza, wraz z muzykami wspierającymi jej twórczość, pracuje nad nowymi kompozycjami. Utwory są efektem licznych eksperymentów z wykorzystaniem ciekawych brzmień i instrumentów. Stylistykę ich grania trudno określić, muzycy umiejętnie i z wdziękiem łączą jazz, blues i rock wytrącając z nich najszlachetniejsze frakcje. Wspólna praca nad własnym materiałem przysparza im wiele radości, świetnie się przy tym bawią i liczą, że podobne odczucia będzie można zanotować wśród słuchaczy.

Zuza Nagiel to niezwykły talent i piękna kobieta. Każde wydarzenie muzyczne, w którym bierze udział dostarcza słuchaczom niezapomnianego klimatu, przytulnej przestrzeni i po prostu dobrego samopoczucia.

W grudniu Zuza Nagiel zwyciężyła w konkursie Skoda Auto Muzyka.
http://www.wieszcodobre.pl/skodaautomuzyka/blog/muzyka/znamy-juz-liste-zwyciezcow

Gdzie: klub 55, Żurawia 32/34, Warszawa
Kiedy: 12.01.2013, godz. 21:00 | wydarzenie na facebooku
wstęp: 20 PLN