Jest ostatni dzwonek na zrobienie świątecznych prezentów dla rodziny, przyjaciół, znajomych. Jednocześnie, też moment, kiedy możemy wybrać ciekawy prezent muzyczny, który umili nam ten niezwykły świąteczny czas. Poniżej prezentujemy Wam subiektywny wybór płyt i kompilacji, które z powodzeniem mogą znaleźć się w Waszych domach. 

Michael Buble – Christmas (Deluxe Special Edition)

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Czas powoli myśleć o prezentach. Znakomitym byłaby na pewno specjalna edycja wydanego w 2011 roku świątecznego albumu Michaela Bublé, który w Polsce dwukrotnie pokrył się platyną, a w kilkunastu krajach na świecie osiągnął szczyty list przebojów. Jeden z najlepszych na świecie wokalistów młodego pokolenia zaczął kochać muzykę po tym, jak usłyszał “White Christmas” Binga Crosby’ego w trakcie spędzanych w gronie rodzinnym świąt Bożego Narodzenia.”Przez całe życie marzyłem, aby nagrać taką płytę. Być może będzie to moje największe osiągnięcie w karierze. Wspaniale się czuję myśląc, że będę w milionach domów na całym świecie” – mówił Michael Bublé po zakończeniu sesji nagraniowej. Najlepiej sprzedająca się świąteczna płyta na świecie, teraz dostępna w specjalnej wersji z dodatkowymi piosenkami. Z pewnością warto się w nią zaopatrzyć. To doskonały prezent pod choinkę. Dla Ciebie, dla Twoich najbliższych, dla każdego!

Cee Lo’s “Magic Moment”

Cee-Lo Green też lubi święta Bożego Narodzenia. I postanowił dać temu dowód. Oto pierwszy w dorobku kapitalnego wokalisty, rapera, kompozytora, aktora i producenta w jednej osobie, album przygotowany właśnie na bożonarodzeniowy czas. Cee-Lo zinterpretował na płycie kilkanaście znanych świątecznych utworów, w uwielbianej przez siebie stylistyce, w której funk, soul, pop i hip-hop wspaniale się przenikają i uzupełniają. Artysta z Atlanty zaprosił do współpracy kilku tuzów show-biznesu. Gościnnie w interpretacji “Baby, It’s Cold Outside” pojawia się Christina Aguilera. Z kolei w “Merry Christmas, Baby” słychać głos Roda Stewarta oraz fenomenalnie zdolnego puzonistę z Nowego Orleanu, Trombone’a Shorty’ego. W zestawie nie mogło oczywiście zabraknąć “Silent Night” i “White Christmas”, ale Cee-Lo zaskoczył też interpretacjami “River” Joni Mitchell czy “All I Want For Christmas” z repertuaru Mariah Carey. Wspaniały prezent pod choinkę, który na pewno przyczyni się do ocieplenia świątecznej atmosfery.

Mariah Carey “Merry Christmas II You (Deluxe Edition)”

Druga świąteczna płyta Mariah Carey “Merry Christmas II You” zawiera nową wersję jej świątecznego standardu “All I Want For Christmas Is You”. Obok kolęd i tradycyjnych piosenek bożonarodzeniowych: “The First Noel”, „Little Drummer Boy”, „O Little Town of Bethlehem”, „O Come All Ye Faithful” na płycie znajdują się cztery piosenki Carey napisane specjalnie na to wydawnictwo. Produkcji płyty podjęli się Randy Jackson, Jermaine Dupri, James Poyser (znany ze współpracy z Arethą Franklin, The Roots i Lauryn Hill) oraz nagrodzony Grammy kompozytor muzyki filmowej Marc Shaiman.

Steward Rod “Merry Christmas, Baby”

Merry Christmas, Baby to pierwszy świąteczny album w karierze światowej sławy artysty Roda Stewarta. Na płycie znajdziemy duety z takimi muzykami jak Michael Buble – “Winter Wonderland”, Mary J. Blige –  “We Three Kings” czy Cee-Lo Green – tytułowy “Merry Christmas, Baby”. Na płycie znalazł się jeszcze jeden wyjątkowy utwór “What Are You Doing New Year’s Eve?”  – duet z Ellą Fitzgerald. Produkcją i aranżacją utworów zajął się natomiast David Foster. „Zawsze chciałem nagrać Świąteczny album” mówi Rod Stewart. „ Teraz, kiedy po raz kolejny mam małe dzieci, czas na wydanie tego albumu jest jak najbardziej odpowiedni. Dodatkowo umożliwiło mi ponowną współpracę z Davidem Fosterem”. „A ja jestem zachwycony, że jest to nasz pierwszy projekt dla wytwórni Verve”, dodaje Foster.

Zbigniew Preisner “Moje Kolędy”

“Moje Kolędy” to limitowana edycja albumu z kolędami autorstwa światowej sławy polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Przy jego realizacji pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m. in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski “Zakopiany”. Wśród tegorocznych kolęd płytę Preisnera można uznać za superprodukcję. “Moje kolędy” Zbigniewa Preisnera to wspaniały upominek dla tych, dla których kultura i tradycja polska są ważnymi elementami własnej tożsamości.

Kurzak Aleksandra, Karpiel-Bułecka Sebastian “Hej, Kolęda”

Album Aleksandry Kurzak, zawierający premierowe nagrania najpiękniejszych polskich kolęd w aranżacjach oraz pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Solistce towarzyszy w tym nagraniu znakomita orkiestra – Sinfonia Varsovia. Nagrań dokonano w Warszawie i Krakowie, w dniach: 5, 6, 8 i 12 października 2012, a realizacji nagrań podjął się Tadeusz Mieczkowski. Gościem wyjątkowym i specjalnym jest Sebastian Karpiel-Bułecka, który oprócz partii w trzech duetach z Aleksandrą Kurzak zarejestrował dwa utwory jako solista. Album ten jest również wyjątkowy z tego względu, iż jest pierwszym w Polsce wydawnictwem noszącym znak Decca Classics – firmy fonograficznej, z którą artystka związana jest ekskluzywnym kontraktem.

Merry Jazz Christmas!

Gdy wszędobylskie dzwoneczki „Last Christmas” odbierają Ci sen, a mimo wszystko chciałbyś wprawić się w świąteczny nastrój, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję: Merry Jazz Christmas – czyli świąteczne standardy w wykonaniu największych gwiazd jazzu, soulu, gospel i swingu. Na dwóch płytach zaśpiewają min. Frank Sinatra, Tony Bennett, Aretha Franklin, Andy Williams czy Eartha Kitt.

Feel Jazz For Christmas

Święta Bożego Narodzenia w jazzowym klimacie na albumie „Feel Jazz for Christmas”. Ten niezwykły muzyczny projekt, zawierają oryginalne jazzowe aranżacje świątecznych przebojów oraz nagrania w klimatach bożonarodzeniowych. Na dwóch płytach CD znalazły się znane wszystkim utwory w zupełnie nowych wykonaniach, m.in. A Christmas Wish – Trisha Lee, All I Want For Christmas – Circe Link, Christmas With You -Jack Hoban & Wendy Reizer, I’ll Be Home For Christmas – Betsy Curtis feat.Loren Wilken, Jingle Bell Rock – Mike Goudreau & Friends, Winter Wonderland – Rosemary Clooney czy Rudolph The Red Nosed Reindeer – Rosemary Clooney. Album „Feel Jazz for Christmas” to idealna propozycja na świąteczne dni i wieczory.

 Christmas Hits

Album „Christmas Hits” to wydawnictwo , na którym znalazł się zestaw najlepszych przebojów świątecznych w wykonaniu takich artystów , jak: Tony Bennett, Frank Sinatra, Elvis Presley i Christina Aguilera czy Britney Spears. Album ten jest wspaniałą, bożonarodzeniową mieszanką współczesnych hitów gwiazdkowych, jak również świątecznych klasyków, które od lat towarzyszą nam w tym niezwykłym okresie.

The Best Christmas…Ever!

Album wyjątkowy i piękny. Piękny, jak piękne są święta Bożego Narodzenia, kolorowa choinka, prezenty i świąteczny czas….”The Best Christmas Album…Ever”. To 4. płytowy zestaw zawierający tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu czołowych polskich wykonawców, a także znane bożonarodzeniowe piosenki polskie i zagraniczne. W sumie ponad 4 godziny ciepłych, świątecznych dźwięków!

Pure… Christmas

„Pure… Christmas” to obowiązkowy zestaw świątecznych hitów na 4 płytach CD w rewelacyjnie niskiej cenie! Obecność takich, wiecznie młodych, kojarzonych ze świętami utworów, jak „Last Christmas” zespołu Wham, Celine Dion z “Happy Xmas”, Frank Sinatra i “Santa Claus Is Comin’ To Town”, czy też “ROCKIN’ LITTLE CHRISTMAS” w wykonaniu Shakin Stevensa stanowią o ponadczasowości składanki, która jest świąteczną listą przebojów, nie tracącą na swojej aktualności przynajmniej przez kolejną dekadę. Z “Pure… Christmas” z pewnością Święta będą magiczne!

 inf./fot. prasowe