Stołeczna Estrada zaprasza 28 grudnia 2012 roku o godzinie 20:30 na coroczny koncert w archikatedrze na Starym Mieście. Zaśpiewa Angelique Kidjo, pochodząca z Beninu gwiazda world music. Zaprezentuje specjalnie przygotowany program świąteczny. Wcześniej charyzmatyczna wokalistka i Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF spotka się z dziennikarzami.

W programie piątkowego koncertu Angelique Kidjo w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela znajdą się specjalnie dobrane utwory m.in. akustyczne wersje przebojów z nagrodzonego Grammy Awards albumu „Djin Djin” oraz świąteczne kolędy i pastorałki. Angelique Kidjo w swojej muzyce łączy świeży powiew afro-music oraz rhythm’n’bluesa z inspiracjami funky i jazzu. Afrykańska wokalistka zdobyła uznanie krytyków i publiczności dzięki niezwykłemu głosowi i osobowości scenicznej. Współpracuje z najznakomitszymi muzykami na świecie, m.in. Carlosem Santaną, Dianą Krall, Herbiem Hancockiem, Branfordem Marsalisem, Peterem Gabrielem czy Alicia Keys.

„Koncert Angelique Kidjo, elektryzującej i zjawiskowej wokalistki, jest piątym z cyklu koncertów świątecznych organizowanych w wyjątkowej akustyce bazyliki archikatedralnej. Wieczór będzie miał wymiar nie tylko muzyczny i artystyczny, ale także charytatywny. Artystka od lat wspiera program Dobrej Woli UNICEF. Będąc jej Ambasadorką zwraca uwagę na najpoważniejszy kryzys żywnościowy ostatnich lat” – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

W dniu koncertu, o godzinie 14:00, Angelique Kidjo w towarzystwie organizatora koncertu Andrzeja Matusiaka, spotka się z przedstawicielami mediów. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Westin w Sali Boardroom. Artystka opowie o programie świątecznego koncertu i swej pracy dobroczynnej. Jako ambasadorka Dobrej Woli UNICEF jest zaangażowana w pomoc niedożywionym dzieciom w Czadzie, jednym z najbiedniejszych krajów świata. Wysoki współczynnik niedożywienia wśród najmłodszych jest tam spowodowany m.in. brakiem dostępu do podstawowej opieki medycznej, kryzysem żywnościowym w regionie Sahelu oraz ogólną złą sytuacją kobiet.

„Żeby zmienić Afrykę trzeba edukować właśnie dziewczęta. Bez kobiet nie ma człowieczeństwa. Dając młodym dziewczętom szansę ułożenia przyszłości inaczej niż mogły to zrobić ich matki, zmieniamy Afrykę – powiedziała Angelique Kidjo w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Na spotkaniu z mediami, oprócz artystki i organizatora, obecny będzie Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Koncert Angelique Kidjo rozpocznie się 28 grudnia o godz. 20.30. Po nim wolontariusze UNICEF przeprowadzą zbiórkę pieniędzy. Zebrane datki zostaną przeznaczona na zakup żywności i leków oraz szkolenie personelu medycznego pracującego w Czadzie.

inf.prasowe/fot. Jed Root (mat. pr. St. Estrada)