Początek grudnia w Krakowie będzie prawdziwym świętem muzyki jazz. Dziś rusza 36.edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors. O godz. 20 w klubie Cieplarnia (ul. Podgórska 24) wystąpi Trio NAPIÓRKOWSKI/KUBISZYN/KONRAD  z projektem “KONKUBINAP”. Po koncercie, czyli ok. godz. 22:00 odbędzie się Nocne Jam Session (wstęp wolny). Już jutro od godz. 14 w klubie Piec’Art (ul. Szewska 12) rozpoczną się prezentacje konkursowe. Na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia festiwalowe. JazzSoul.pl objął patronat medialny nad imprezą, bądźcie czujni, ponieważ będą do wygrania zaproszenia na poszczególne koncerty!

„KonKubiNap” to trzecia solowa płyta gitarzysty Marka Napiórkowskiego, po „Nap” (2005) i „Wolno” (2007). Artysta nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej (m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko i Dorotą Miśkiewicz) i z gwiazdami światowego jazzu (m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem).

Koncerty tria to niezwykle połączenie energetycznych utworów z nastrojowymi balladami. Zespół prezentuje publiczności bardzo różnorodny stylistycznie materiał. „Jeden z najlepszych gitarowych–jazzowych krążków w tegorocznej ofercie, bez podziału na kontynenty, to dzieło rodzime, niezastąpionego Marka Napiórkowskiego i jego kompanów” – napisał Piotr Iwicki („Jazz Gazeta”). „Trójca złożona z muzyków z samych szczytów rankingowych gra wyśmienicie, brzmi nie mniej świetnie i do tego jeszcze koncertowo” – ocenił najnowszą płytę Napiórkowskiego Maciej Karłowski.