Whitney Houston była i zawsze będzie jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek jakie stąpały po ziemi. Zdobyła szereg prestiżowych nagród, nagrała wiele świetnych płyt. Ostatnią jaką dostaliśmy to zbiór jej największych przebojów „I Will Always Love You: The Best Of Whitney Houston”.

Znajduje się na niej 18. utworów bardzo dobrze znanych wszystkim jej fanom. Ku zaskoczeniu, kompilacji nie otwiera największy przebój Whitney „I Will Always Love You”, moim zdaniem to dobrze – dlaczego? Wielu kojarzy artystkę jedynie z tym utworem i rolą w filmie, do którego utwór powstał, a doskonale wiemy, że ma na swoim koncie o wiele lepsze kawałki.

Dla mnie była pierwszą artystką, której słuchałem na zmianę z Michaelem Jackonem. Do tej pory wracam do jej utworów, z jeszcze większym sentymentem. Wracają do „Best of…”, znajdują się na niej nie tylko utwory z solowych płyt ale również ze ścieżek dźwiękowych do filmów, w których grała. Bardzo się ucieszyłem z zamieszczenia utworu „I Believe In You And Me”, z filmu „Żona Pastora” – jeden z moich ulubionych utworów Whitney. Wspomnieć również należy o tytułowym utworze z ostatniej studyjnej płyty „I Look To You”, w której prócz głosu Houston usłyszeć możemy R. Kelly’ego. Przyznam szczerze, że po pierwszym przesłuchaniu kawałka miałem mieszane uczucia, po wielokrotnym odsłuchaniu stwierdzam, że nikt by nie zaśpiewał tego utworu tak jak on. Idealnie pasują do siebie głosowo, jest między nimi piękna harmonia – to jedynie moje zdanie.

Podsumowując, album jest pozycją obowiązkową dla każdego fana, nie tylko z powodu, że mamy na tacy podane wszystkie największe przeboje wokalistki, ale również, dlatego że znajduję się na niej nigdy wcześniej nie publikowany utwór „Never Give Up”, za który odpowiedzialni są Bryan Michael Cox, Jermaine Dupri oraz Johnta Austin.