Jak będzie wyglądała nowa świąteczna dekoracja stolicy przekonamy się w sobotę 1 grudnia, kiedy rozbłyśnie cały Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, a w końcu 27 metrowa choinka na placu Zamkowym. A to wszystko podczas wspólnej zabawy przygotowanej przez Stołeczną Estradę.

Już wkrótce po raz kolejny zapłoną świąteczne ozdoby zachęcając aby „Zakochać się w Warszawie na Święta”. W sobotę, 1 grudnia o godzinie 16:00 na placu Zamkowym rozpocznie się koncert „Wielka Iluminacja”. Jak co roku będzie to wydarzenie przepełnione atmosferą magii oraz wielkich emocji. Przygotowane z tej okazji niespodzianki będą zaskakiwać przez cały wieczór w oczekiwaniu na moment kulminacyjny czyli spektakularne zapalenie warszawskiej choinki.

Na scenie pojawią się ulubieńcy polskiej publiczności. Ania Rusowicz, zdobywczyni czterech Fryderyków 2012, która swoją muzyczna autentycznością w bardzo krótkim czasie podbiła serca wszystkich Polaków. Natalia Kukulska wystąpi na scenie z małymi przyjaciółmi z Wiosek Dziecięcych SOS, z którymi nagrała singiel i które wspiera jako ambasadorka projektu. Tego wieczoru usłyszymy również Kubę Badacha z zespołem oraz znany wszystkim z programu „Mam Talent” chór Sound & Grace, który swoją energią i temperamentem rozgrzeje wszystkich zgromadzonych na Placu Zamkowym.

Niekwestionowaną gwiazdą koncertu będzie Andrzej Piaseczny, który swoim ciepłym oraz magnetyzującym głosem sprawi, że 1 grudnia w Warszawie na dobre zagości duch oraz nastrój zbliżających się świąt.

Artyści podczas koncertu wykonają swoja największe przeboje oraz zaczarują nas dźwiękami znanych wszystkim piosenek świątecznych.

Odwiedzi nas również Święty Mikołaja, który mimo natłoku pracy przed zbliżającymi się świętami znalazł czas i zaplanował wizytę na placu Zamkowym.

Iluminację świątecznej Warszawy będzie można podziwiać do 2 lutego.