4. grudnia na polskim rynku muzycznym ukaże się „Glassheart” – wyczekiwany trzeci album jednej z największych brytyjskich gwiazd wszech czasów, Leony Lewis. Zestaw promuje nowy singel, gotycko-popowe arcydzieło, „Trouble”. To kolekcja ponadczasowych piosenek, z których każda ma szansę stać się przebojem. Leona zadbała, by wszystko na tej płycie dopięte zostało na ostatni guzik.

Materiał powstawał przez ostatnie dwa lata w Londynie, Denver i Los Angeles. Producentem wykonawczym dzieła był Fraser T Smith, z którym Leona pracowała po raz pierwszy. Artyści poznali się jednak 10 lat temu, kiedy Lewis dopiero próbowała się przebić na rynku. Po dekadzie, stanęła przed nim w studiu nagraniowym już jako supergwiazda. Oboje dzielili tę samą pasję i wizję płyty będącej następcą dwóch poprzednich albumów, „Spirit” i „Echo”.

Począwszy od epickiego, otwierającego całość „Trouble” (pierwszy singel), przez zachwycające pięknem „Fireflies” (drugi singiel), po boleśnie szczere „Un Love Me”, „Glassheart” to intymny, inspirujący album, na którym Leona obnaża swe prawdziwe emocje. Razem z utworami „Fingerprint” i „When It Hurts”, ten longplay cementuje pozycję Angielki jako jednej z największych wokalistek jej pokolenia.

W maju tego roku, Leona zaprezentowała zadziorny kawałek „Come Alive” podczas imprezy Hackney Weekend, zwiastując nowe brzmienie i energie, które pojawiają się także w piosenkach „Glassheart” i „Shake You Up”. Inną wyróżniającą się kompozycją jest „I To You” – epicka i szczera ballada z piękną partią smyczków.

– To album, w który włożyłam całe serce i duszę – wyjaśnia. – Jest surowy, pełen emocji, pokazuje mój rozwój. Jestem niesamowicie dumna z tej płyty.

„Glassheart” to efekt wielkiej pasji, z jaką Leona pracowała nad materiałem. Poza Fraserem, wokalistkę wspierali najlepsi producenci i autorzy piosenek, w tym Emeli Sandé, Naughty Boy, Ina Wroldsen, Bonnie McKee, Jörgen Elofsson, Ryan Tedder, Autumn Rowe, Ammo i Rodney Jerkins. Fraser dołączył do Lewis w ubiegłym roku, po sesji podczas której udało się uchwycić dokładnie to, czego Leona chciała na „Glassheart”. Pomógł artystce wyrazić się przez muzykę. – Udało mu się to wszystko tak pięknie uchwycić – komentuje gwiazda. – Jest niesłychanie muzykalny i wrażliwy, a dokładnie tego potrzebuję jako wokalistka.

Ten zestaw piosenek znakomicie odzwierciedla niesamowite wokalne możliwości Leony – gwiazdy, która ma na koncie światowe rekordy, 10 milionów singli. „Glassheart” to Leona Lewis w najlepszym wydaniu.

Lista piosenek:

CD 1 standard:
1 Trouble
2 Un Love Me
3 Lovebird
4 Come Alive
5 Fireflies
6 I To You
7 Shake You Up
8 Stop The Clocks
9 Favourite Scar
10 When It Hurts
11 Glassheart
12 Fingerprint
13 Trouble (featuring Childish Gambino)

CD 2 – tylko w wersji deluxe
1 Trouble (Acoustic)
2 Come Alive (Acoustic)
3 Glassheart (Acoustic)
4 Colorblind
5 Sugar
6 Collide (Afrojack Remix)