Drugi dzień jazzowego maratonu przed nami. Od wczoraj do czwartku codziennie grają w Alchemii i Mandze światowi przedstawiciele free jazzu. Jest naprawdę ciekawie. Dziś wystąpi Zlatko Kaučič – wybitny i bardzo kreatywny perkusista słoweński. Towarzyszy mu polski Mikrokolektyw. Znany ze swojej scenicznej energii, którą zaraża słuchaczy od 6 lat.

Zlatko Kaučič otrzymał nagrodę urzędu miasta BRDA w ramach uznania swoich zasług jako kreatywnego muzyka cenionego na całym świecie. W książce „The Masters of Fire” Peter Amalietti umieścił wywiad ze Zlatko obok rozmów z takimi postaciami jak Archie Shepp, Sun Ra, John Cage, Paquito D’Rivero, Pat Metheny, Odeon Pope, Reggie Workman, Dennis Gonzalez i Woddy Shaw.

MIKROKOLEKTYW + Małgorzata Haduch

Jako trio, ich pierwsze spotkanie odbyło się  we Wrocławiu w 2011 roku w ramach serii Free Body Music. To elektryzujące  starcie  doświadczonych  improwizatorów, charakteryzuje  się  swobodą  relacji  pomiędzy  nimi  jak  i  wzajemnymi  prowokacjami  w  muzyce  i w przestrzeni. Haduch, Majewski i Suchar  podążając po własnej ścieżce spontanicznej kompozycji, to oddziałujące na siebie trzy mocne osobowości i energie.

Mikrokolektyw narodził się z popiołów supergrupy polskiego jazzu Robotobibok, duet złożony z perkusisty Kuby Suchara i trębacza Artura Majewskiego.Gra akustyczny jazz napędzany elementami elektroniki i znany jest ze swojej energii na scenie zarażając nią słuchaczy od 6 lat.

Małgorzata Haduch – tancerka/choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie. Z jej inicjatywy powstała w 2006 roku grupa Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia).

Zlatko Kaučič (Słowenia) drums, percussion
Artur Majewski (Polska) trumpet, electronics
Kuba Suchar (Polska) drums, percussion, electronics
Małgorzata Haduch (Polska) dance