Piątkowy wieczór będzie multiartystyczny. W Absurdzie228 poza prężnie działającą sceną jest miejsce również na inne dziedziny sztuki. Postanowiliśmy do naszego wnętrza wprowadzić również akcent plastyczny. Startujemy więc z cyklem wyjątkowych wystaw malarstwa. Cykl ten otworzy prezentacja prac Leona Dudiya. Wernisaż połączony będzie z klimatycznym koncertem w ramach regularnie działających Muzycznych Piątków. Na scenie tego dnia zespół Gentle Wood. Zwyczajowo wstęp na piątkowe wydarzenia i koncerty jest wolny.

LEON DUDIY / wernisaż wystawy
, 26/10/2012, start: 19:00, wstęp: wolny
Leon Dudiy to artysta urodzony w Tarnopolu na Ukrainie, mieszka dziś i tworzy w Polsce. Związany jest z Warszawą i Gdańskiem, gdzie stworzył wyjątkowy cykl obrazów poświęconych architekturze tego miasta. Jego prace znajdują się w zbiorach polskich muzeów, galeriach i wielu kolekcjach prywatnych. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy olejne o różnorodnej tematyce, w tym pejzaże, portrety, czy reprodukcje tworzone na zamówienie, a także oryginalne, pełne koloru malarskie interpretacje świata.W pejzażach pędzla Leona Dudiya znajdziecie państwo wyjątkową, pełną tajemnicy i mistycyzmu atmosferę.

Muzyczne Piątki: GENTLE WOOD, 26/10/2012, start: 20:00, wstęp wolny
The Gentle Wood jest zespołem inspirującym się muzyką z lat 30 i 40. Odniesienie do tradycji i Ery Swingu jest fundamentem dla autorskich kompozycji Darii Szymczak. Zamiłowanie do muzyki akustycznej połączyło w spójną całość muzyków biorących udział w tym projekcie. Charakterystyczną cechą tego zespołu są proste i wpadające w ucho melodie oparte na ciekawych progresjach harmonicznych, pozwalające słuchaczowi odpocząć i przenieść się na chwilę w czasy kiedy swing królował w muzyce rozrywkowej.