Już 5. listopada do polskich sklepów trafi nowy album Patrici Kaas zatytułowany “Kaas chante Piaf”. Na płycie znajdą się utwory Edith Piaf nagrane w nowych aranżacjach. Nie zabraknie największych przebojów Edith Piaf takich jak “Hymne à l’amour”, „La vie en rose” czy „Non, je ne regrette rien”, jak i również mniej znanych utworów, jak „Avec le soleil” czy „C’est un gars”. Na płycie znajduje się również „rodzynek” – utwór „Song For The Little Sparrow”; autorska piosenka, skomponowana specjalnie z okazji powstania tej płyty i dedykowana Edith Piaf. Album powstał z okazji 50. rocznicy śmierci największej piosenkarki francuskiej.

Za aranżację i produkcję odpowiada Abel Korzeniowski, ceniony polski kompozytor, dwukrotnie nominowany do Złotych Globów. Piosenki Edith Piaf zostały nagrane w Londynie, wraz z Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Abla Korzeniowskiego.

W przyszłym roku, w czasie swojej światowej trasy koncertowej promującej tę płytę, Patricia Kaas wystąpi w Polsce, w dwóch miastach. 23 kwietnia 2013 roku w Sali Kongresowej w Warszawie, oraz dzień później w Hali Ludowej we Wrocławiu.

Koncerty mają być wielkim multimedialnym przedstawieniem, na które złoży się „innowacyjna scenografia, zapierające dech w piersiach instalacje świetlne oraz niepublikowane wcześniej fotografie Edith Piaf.