Dzisiejszego wieczoru zapraszamy Was na kolejny koncert z cyklu “Kobieta Jest Muzyką”. Na scenie Absuru 228 zagrają DZIEWCZYNY. Start koncertu o godzinie 20:00, wstęp: 25 (z rezerwacją mailową: art@absurd228.pl, ilość miejsc ograniczona!) / 35 w dniu koncertu.

Akustyczne, energetyczne brzmienia, melanż stylistyk muzycznych, innowacyjne podejście do muzyki, świeżość – tego w Polsce jeszcze nie było.

Utwory wykonywane podczas koncertów Dziewczyn mogliście usłyszeć w radiowej Trójce, Radiu Pin, rozgłośniach regionalnych i wielu innych. Dziewczyny wielokrotnie występowały w programach telewizyjnych (TVP1, TVP2, TVPolonia, TVN), gościły w audycjach radiowych (m.in. u A. Andrusa, A. Orzecha). Poczynania Dziewczyn mogliśmy obserwować również w programach TVN X-Factor!

Bio Zespołu Dziewczyny:
Zespół powstał w 2008 roku, początkowo jako duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak, przy akompaniamencie charyzmatycznego gitarzysty Krzysztofa Łochowicza. W tym składzie po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, liczne nagrody publiczności) do tria dołączyli: Maciej Matysiak na kontrabasie, Artur Lipiński na bębnach, Bogusz Wekka na przeszkadzajkach. Od tego momentu (2009) już jako “zespół Dziewczyny” grupa rozpoczęła pracę nad materiałem. W maju 2009 zespół dwukrotnie wygrał program Hit Generator (TVP 2) odnosząc spektakularny sukces i zdobywając duże poparcie publiczności zarówno publiczności jak i jurorów. Piosenka “Cash box” została zakwalifikowana do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku. Debiutancka płyta zespołu Dziewczyny “Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010, znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach (Wojciech Mann w Polityce napisał(…) “Dziewczyny wraz z dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem.”