Jedyni w swoim rodzaju Il Divo świętują osiem lat bezprecedensowego, światowego sukcesu, wydając kolekcje „Greatest Hits”, która ukaże się 27. listopada nakładem Syco i zawierać będzie cztery, zupełnie nowe utwory.

Pierwsza i wciąż najlepsze klasyczno-popowa grupa, w której skład wchodzą Urs Buhler, Carlos Marin, David Miller and Sebastien Izambard, sprzedała ponad 26 milionów płyt, doczekała się ponad 50 numerów jeden i może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach. Jakby tego było mało, na koncie ma cztery światowe trasy koncertowe.

Ich niesamowita kariera nie zna granic. Uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia Fifa World Cup w 2006 roku, koncertowali u boku Barbry Streisand, a w 2009 roku pojawili się na bal inauguracyjnym prezydenta Baracka Obamy. W tym roku z kolei uświetnili uroczystości diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II.

„The Greatest Hits” ukaże się w standardowej jednopłytowej wersji składającej się z 18 piosenek oraz dwupłytowej jako Gift Edition, poszerzonej o krążek z 13 piosenkami.

Poza doskonale znanymi nagraniami, z których wiele wybranych zostało przez fanów, jak „Somewhere”, „Unbreak My Heart”, „Unchained Melody” czy „Adagio”, fani znajdą na płycie nowe wersje przebojów znanych z dorobku Céline Dion („My Heart Will Go On”) czy Whitney Houston („I Will Always Love You”) oraz „I Can’t Help Falling In Love With You” i „Alone”.

Artyści nagrali ponadto „My Heart Will Go On” (po włosku), „I Will Always Love You” (po hiszpańsku), „I Can’t Help Falling In Love With You” (po angielsku) i „Alone” (po hiszpańsku).

Lista piosenek na albumie ‘Greatest Hits’:
1. ‘My Heart Will Go On’*
2. ‘I Will Always Love You’ *
3. ‘I Can’t Help Falling In Love With You’*
4. ‘Alone’*
5. ‘Unchained Melody’
6. ‘Amazing Grace’
7. ‘Hero’
8. ‘Unbreak My Heart’
9. ‘Somewhere’
10. ‘Passera’
11. ‘All By Myself’
12. ‘Mama’ ‘
13. ‘Adagio’
14. ‘Without You’
15. ‘Caruso’
16. ‘Don’t Cry for Me Argentina’
17. ‘My Way’
18. ‘Time To Say Goodbye’

*Nowe piosenki