W dniu premiery nowego albumu amerykańskiego wokalisty Milesa Bonny (Kansas City, USA) zapraszamy na pierwszy i jedyny jego występ w Polsce połączony z koncertem powracającego do Polski Raashana Ahmada!

Miles pojawi się w Warszawie wraz z Brenkiem Sinatrą (Wiedeń, Austria), który odpowiedzialny jest za wyprodukowanie całego albumu S3 (Supa Soul Sh*t).

26.10.12 | Cafe Kulturalna (Warszawa), start 22:00 | wejście: 20/25 zł | wydarzenie na Facebooku

MILES BONNY & BRENK SINATRA live
RAASHAN AHMAD live
hau_mikael live

after: Buszkers & Groh

MILES BONNY urodzony w Nowym Jorku w 1980, a mieszkający obecnie w Kansas City to niesamowicie uzdolniony producent, wokalista, trębacz, a czasem didżej. Gra i tworzy już kilkanaście lat co zaowocowało wieloma projektami.

Zeszłoroczny album “Lumberjack Soul” to jedno z ciekawszych wydawnictw z gatunku soul. Zresztą sprawdźcie sami:

RAASHAN AHMAD (Oakland, California) swoją obecność na scenie rozpoczął w składzie The Mission, którego album o tym samym tytule szybko stał się wydarzeniem w kalifornijskim podziemiu w roku 1999. Kilka lat później współtworzył już grupę Crown City Rockers, z którą wydał dwa bardzo ciepło przyjęte albumy “Earthtones” oraz “The day after forever”. Wydał również dwa solowe albumy “The Push” & “For what you’ve lost”, na których idealnie połączył jazzowe brzmienie podkładów ze świetnym flow. Współpracował z takimi markami jak Jazz Liberatorz, Chali 2na, Aloe Blacc, Dj Tonk, Hocus Pocus. Na początek przyszłego roku zapowiedział premierę swojego nowego albumu, z której premierowy materiał zaprezentuje również podczas warszawskiego występu.

Hau_Mikael to klasyczne połączenie: producent – wokal. Duet reprezentuje brzmienie muzyki ze żródeł soulu i elektroniki. Pochodzący ze Skierniewic – Hau ma na swoim koncie przychylnie przyjęty ambientowy album pt. „Honey” (Eta Label) wydany pod nazwą Noiko. Mikael (wokal) jest kielczaninem, ale swoją prawdziwą muzyczną przygodę rozpoczął pięć lat temu przeprowadzając się do Warszawy. Tam zaczął rozwijać się w wielu projektach: chórze, chórkach, zespołach, „poszukując siebie” i ewoluując jako artysta i współtwórca muzyki.

Artyści poznali się ponad dwa lata temu via internet, a dalsza współpraca potoczyła się naturalnie. Szczere działanie i pasja sprawiły, że zaczął tworzyć się autorski materiał. Projekt jest gotowy, by zmierzyć się z polskim rynkiem muzycznym i dostarczyć unikatowej porcji muzyki – zwłaszcza na żywo, gdzie energię podsyci dodatkowo perkusja (Ad) i bas (Dany).Ich Ep-ka nosi tytuł „Fly” (2012) i zawiera 5 kawałków, w tym „Back to the game” i „Good Vibe”. Oba utwory znalazły się na nowym wydawnictwie niezależnej wytwórni U KNOW ME, zwiastunie debiutu hau_mikael na scenie muzycznej w roku 2012.