Czy „Sick Travellin'” podbije serca fanów Fritza Kalkbrennera równie skutecznie jak zrobił to album „Here Today Gone Tomorrow”? Długo oczekiwany drugi Long Play berlińskiego producenta i wokalisty ukaże się 19-ego października.

Pierwszy album artysty okazał się bardzo nastrojową, deep house’ową aranżacją z charakterystycznym, niskim wokalem Fritza. Berlińczyk zaśpiewał między innymi w utworach: „Facing The Sun”,„Right In The Dark”, czy w nagranym na potrzeby filmu „Berlin Calling”„Sky And Sand”. Dość odważny krok w karierze muzyka, jakim było porzucenie kariery dziennikarskiej a zbratanie się z konsolą i mikrofonem, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Berlińskie, mniej klubowe a inspirowane soulem, bardziej chilloutowe brzmienia, stały się znane na całym świecie i wydaje się, że zaczynają być wizytówką stolicy Niemiec. Berlin przez ostatnie kilka lat odżył- jednostajne i mało emocjonalne minimal techno zostało wyparte przez lekki deep house, od którego nieraz uśmiech pojawia się na twarzy.

Poniżej przedstawiamy pierwszy singiel  z płyty „Sick Travellin'”„Get A Life”. Uzależnia spokojem i pozytywną energią.