Wojciech Pulcyn, wspaniały polski kontrabasista wyrusza w trasę po Rosji! Wspólnie z muzykami: Kevin Mahogany (USA) – wokal, Daniel Kramer (RU) – fortepian, Robert Anchipolovsky (IL) – saksofony, Gasper Bertonseli (SI) – perkusja, zagra 20. koncertów w filharmoniach i największych salach koncertowych. Organizatorem trasy jest “Trans – Art”, polskim partnerem: Małgorzata Michalska Music Agency. Poniżej daty koncertów oraz informacja o muzyku.

TRASA:
11.10. Petrozavodsk
13.10. Togliatty
14.10. Kazan
15.10. Kirov
17.10. Syktyvkar
18.10. S-Petersburg
20.10. Saransk
22.10. Samara
23.10. Ufa
24.10. Izhevsk
25.10. Perm
27.10. Asbest
28.10. Zarechny
29.10. Ekaterinburg
30.10. Kamensk – Uralsky
31.10. Revda
02.11.Tyumen
03.11. Omsk
05.11. Ryazan
06.11. Volgograd

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta.

W 1995 z zespołem Joint Venture (M. Tokaj, Ł. Żyta, M. Gawdzis) zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie za kompozycję na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Z tym samym zespołem w 1997 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, oraz wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia).

W 1998 z Triem Marcina Maseckiego zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, oraz otrzymał wyróżnienie na Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano (Włochy).

W 1999 z własnym zespołem New Orkestra zdobył III miejsce na Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Skomponował muzykę do spektakli: „Transatlantyk” Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Był współautorem opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy „ Halo? Kabaret?”. Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii J. Grzegorzewskiego „Nowe Bloomusalem” J. Joyce’a, „Wesele” St. Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie).

Współpracował m. in. z P.Baronem, Gianni Basso, E. Bem, R. Borowskim, I. Demirerem, B. Hołownią, W. Karolakiem, Paweł Kaczmarczyk ”Audiofeling Band”,E. Kulmem, S. Kulpowiczem, R. Majewskim, J. Muniakiem, M. Sikałą, J. Skowronem, W. Staroniewiczem, J. Śmietaną, M. Tokajem, M. Urbaniakiem, Bobby Watsonem, J. “Ptaszynem” Wróblewskim, I. Zając, Monty Watersem, K. Wolinskim.

Obecnie współpracuje z K. Jonkiszem „Energy”, Rafał Sarnecki Quartet, Piotr Bocian Cieślikowski Trio, projekt Barbary Wrzesinskiej i Borysa Janczarskiego “Jazz i Przyjaciele”, Mariuszem Lubomskim, Weronika Grozdew i Kapela do Szymanowskiego, Kuba Stankiewicz Quartet z pianistą Bogdanem Hołownią i Danielem Kramerem.

inf./fot. prasowe