João de Sousa, Portugalczyk od kilku lat mieszkający we Wrocławiu, nagrał właśnie swoją najnowszą płytę ”João de Sousa & Fado Polaco”.

10 października w Synagodze Pod Białym Bocianem odbędzie się premierowy koncert, podczas którego wrocławskiej publiczności zostanie zaprezentowany materiał z tej płyty. Obok zespołu Fado Polaco towarzyszącego artyście gościnnie wystąpią: Natalia Grosiak znana z zespołu Mikromusic oraz argentyński muzyk Ariel Ramirez.

Płyta João de Sousa & Fado Polaco, która ukazałą się w Polsce 24 września i w późniejszym terminie w Portugalii, opowiada historię poszukiwania własnej tożsamości kulturowej.  To współczesne połączenie portugalskiego dziedzictwa muzycznego: Fado i folkloru z polską kreatywnością i zmiennością.

João de Sousa pokazuje wyjątkowe i współczesne podejście do muzyki Fado, otwarte na nowe wpływy muzyczne i jednocześnie zachowujące tradycję. Fado, jazz, flamenco, portugalski folklor połączony z afrykańskimi i arabskimi inspiracjami tworzą unikalną wizję Fado Polaco

Płyta ma wsparcie Ambasady Portugalii w Polsce i Instituto Camões.

inf. Ethno Jazz Festiwal