26 października rozpocznie się kolejna, czwarta już edycja Wrocławskiego Soundu – dwudniowego przeglądu muzycznej sceny Wrocławia. Zgodnie z tradycją wypracowaną podczas poprzednich edycji na widzów czekają premiery materiałów płytowych, debiuty projektów, świeże brzmienia i nowatorskie pomysły.

Jednym z ciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji Wrocławskiego Soundu będzie występ L.U.Ca  wraz z Adamem Bałdychem w nowym projekcie 20IN2. Muzycy za pomocą licznych urządzeń tworzyć będą rozbudowane autorskie tematy w klimacie muzyki filmowej, elektroniki i jazzu. Połączenie tych dwóch żywiołów muzycznych sprawdza się świetnie – można było się o tym przekonać podczas ostatniego rozdania paszportów Polityki, których oprawę dźwiękową przygotowali właśnie L.U.C i Adam Bałdych.

Innym z interesujących punktów programu będzie koncert Marceliny. Młoda wokalistka,  w ramach przeglądu zaprezentuje materiał z drugiej płyty, której premiera przewidziana jest na początek przyszłego roku. Na scenie towarzyszyć jej będzie zespół June.

W ramach Wrocławskiego Soundu formacja The Jazz Statues, która ma za sobą występy na wielu festiwalach w całej Europie, zaprezentuje swój najnowszy projekt „Ucieczka ze Szklanej Kuli”. Forma ich występu będzie nietypowa – artyści zagrają na żywo do autorskiego filmu, improwizując muzycznie i aktorsko. 

Marcel Arp na tegorocznym Wrocławskim Soundzie wystąpi po raz pierwszy w eksperymentalnych składzie w swoim solowym projekcie. Artysta i zaproszeni goście zaprezentują dzikie kompozycje oparte na rytmach drill`n`bass.

Kolejnym ważnym elementem Wrocławskiego Soundu będzie koncert 7JK – nowego projektu muzyków brytyjskiej formacji Sieben i polskiego zespołu Job Karma. W ich twórczości zapętlone dźwięki skrzypiec i ciepłe wokale przenikają się z elektroniką balansującą na krawędzi industrialu i psychodelii. 

Premiera koncertowa nastąpi podczas koncertu Zebry. Album tego  składu związanego z gatunkiem dub ukaże się 13 października, a na Wrocławskim Soundzie zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na scenie. Członkowie zespołu tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami.

PROGRAM:

PIĄTEK 26.10.2012

18:00 MAANALAINEN
19:00 THE JAZZ STATUES
20:00 20IN2 – L.U.C & ADAM BAŁDYCH
21:00 MIKROMUSIC AKUSTYCZNIE
22:00 7JK
23:00 ZEBRA

SOBOTA 27.10.2012
18:00 FRÜHSTÜCK

19:00 MARCELINA
20:00 LOV
21:00 MARCEL ARP ENSEMBLE
22:00 JOÃO
23:00 MILOOPA

inf. materiały prasowe