9 października o godzinie 21.30 w Piec' Art Acoustic Jazz Club w Krakowie wystąpi Tomek Kupiec Trio. Zespół zagra w niezmiennym 3 osobowym składzie: Marek Dykta – gitara; Tomasz Kupiec – kontrabas; Dawid Fortuna – perkusja.

Marek Dykta – gitara
Absolwent Berklee College of Music w Bostonie i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademi Muzycznej w Katowicach.Koncertował m.in. z Ben Riley, Mike Gibbs, Greg Bisonette i Dennis Chambers. W Nowym  Jorku gdzie zamieszkał współpracował również z Tommy Campbellem, Mark Soskinem, Harvie Swartz, Donny McCasslin, Borisem Kozlovem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak i wieloma innymi. Jego najnowszym projektem jest płyta „Cradle of Light” nagrana w duecie z Johnem Abercrombie.

Tomasz Kupiec – kontrabas
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademi Muzycznej w Katowicach.Wspólpracował z gwiazdami polskiego jazzu: Jarek Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Urszula Dudziak, Marek Bałata oraz Scott Hammilton, Karen Edwards i in. Był członkiem zespołu Nigela Kennedy z którym występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Ma na swoim koncie ponad 40 nagranych albumów.

Dawid Fortuna – perkusja
Absolwent Akademi Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów jazzowych, min. Jazz nad Odrą, Jazz Juniors. Mimo młodego wieku miał okazje współpracować m.in.z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem. Od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego.