15 i 17 października na Dworzec Zachodni, na peron 7 w Warszawie przyjedzie artystyczny pociąg. 10 wagonów z artystami z Polski, Estonii, Łotwy i Litwy. Na dworcu, w wagonach będą odbywały się spektakle z elementami performance, muzyki, sztuk wizualnej, teatru. Z Polski LUC, SOFA, Mariusz Lubomski, Stefan Kornacki, Tomasz Cebo. Wstęp na spektakle jest bezpłatny, bilety są do odebrania w różnych miejscach w Polsce. O miejscu odbioru biletów, widzowie dowiadują się na kilka dni przed spektaklem. Mając bilet trzeba jeszcze się zalogować na stronę i oddać swoją godzinę czasu.

W ramach projektu Cosmic Underground, 20 września, z Tallina w Estonii, wyruszył specjalny pociąg. W podróży, która potrwa dwa miesiące, weźmie udział ponad 30 pasażerów ze świata kultury i sztuki. Stworzą oni dziesięć wagonów tematycznych, które będą dotyczyły wymiarów czasu i pewnej utraconej godziny. Na każdej stacji pociągu odbywać się będą spektakle. COSMIC UNDERGRUND jest realizowany we wrześniu, październiku i listopadzie tego roku w Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce i Portugalii. Do naszego kraju pociąg dotrze 5 października i odwiedzi następujące miasta: Bydgoszcz, Poznań, Legnica, Wrocław, Jelenia Góra, Warszawa i Toruń.

Pociąg wyruszył z Estonii i zakończy swoją podróż 8 listopada w Portugalii. W Polsce będzie od 5 października do 21 zatrzymując się po drodze na dworcach wybranych miast, gdzie odbywać się będą spektakle teatralne. Główną oś wydarzeń stanowi spektakl uczestnicząco – performatywny animowany przez zespół artystów, muzyków i aktorów z Estonii, Łotwy, Polski i Portugalii. Projekt koordynować będą dwa zespoły – artystyczny i produkcyjny, złożone z wybitnych specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji zadań o zasięgu międzynarodowym. Więcej informacji oraz aktualny rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

inf./fot. nadesłane