Berry to nie tylko dawna nazwa regionu w centralnej części Francji i miejsce urodzenia Balzaca lecz również przydomek młodej francuskiej szansonistki. Kim jest właściwie Berry? Kariera muzyczna tej młodej artystki zaczęła się od fascynacji teatrem. Oczarowana magią świateł odkryła przyjemność występowania na scenie.

Wraz z doświadczeniem scenicznym potwierdza swoją muzykalność. Spotkanie z jazzowym kompozytorem Manou i gitarzystą Lionelem Dudognonem zaowocowało dwunastoma utworami. Kompozycje wzbogacały efekty dźwiękowe uzyskane przy pomocy mebli i innych sprzętów użytku domowego. Pierwszy album artystki wydany w 2010 roku nosił tytuł „Mademoiselle”.

Od debiutu w 2010 roku kariera muzyczna Berry nabrała tempa. Wystąpiła w pamiętnym koncercie „Chopin inspire Gainsbourg” w warszawskim Teatrze Wielkim obok miedzy innymi Jane Birkin, Gaby Kulki i Andrzeja Jagodzińskiego.

Do pracy nad druga płytą zaprosiła między innymi: Cliva Deamera i Laurenta de Wild. Zaproszony został również Daniel Darc, który pomógł w adaptacji na język francuski piosenki Iggyego Popa „The Passenger”. Pod koniec 2011 roku ukazał się album „Les Passagers”.