Płyta już niebawem, pisaliśmy o niej tutaj, a Mick Hucknall ogłasza swoją pierwszą solową trasę “American Soul” zaplanowaną na 2013 rok. Oznacza to początek nowego rozdziału dla byłego lidera grupy Simply Red, która zakończyła swoją działalność triumfalną, wyprzedaną trasą Farewell Tour w grudniu 2010 roku.

Szykuje się seria wyjątkowych i kameralnych wieczorów w fenomenalnej karierze Hucknalla, podczas których artysta zaprezentuje swój nadchodzący nowy album solowy zatytułowany “American Soul”, zawierający jego wersję przebojów, które inspirowały go przez całe życie.

Ta trasa jest odpowiedzią na potrzeby fanów po niedawnych, wyprzedaych koncertach Micka Hucknalla, które odbyły się 18 i 19 września 2012 roku w Royal Albert Hall w Londynie.

Mick słynie z doskonałych interpretacji piosenek innych artystów, które osiągnęły status światowych hitów – “Money’s Too Tight To Mention”, “If You Don’t Know Me By Now” i “You Make Me Feel Brand New”. Rozpoczęcie solowej kariery daje Hucknallowi wolną rękę w nagraniu – na jednej płycie – jego ulubionych piosenek z osobistej podróży przez amerykańską muzykę soulową, w tym takich klasyków jak “I Only Have Eyes For You”, “I’d Rather Go Blind” czy “That’s How Strong My Love Is”.

Mick Hucknall – 26 marca 2013, Sala Kongresowa, Warszawa

Bilety na koncert “Mick Hucknall sings American Soul” w cenach:
209 pln – balkon, dostawki i osoby niepełnosprawne
220 pln – amfiteatr
275 pln – parter
w sprzedaży od 12 października o 10.00 na LiveNation.pl.

inf. prasowe