5. października 2012 roku, nakładem MUZY – Polskich Nagrań, ukaże się płyta „Tryin’ Times”, fonograficzny debiut Szymona Makohina. Artysta zawarł na niej jedenaście songów odzwierciedlających jego dotychczasowe dokonania i inspiracje, nie tylko muzyczne. Słuchacz znajdzie tu standard jazzowy, bluesa Niny Simone, a także autorskie kompozycje gigantów muzycznej sceny, takich jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Joni Mitchell, Donny Hathaway czy Bill Withers.

Szymon Makohin: „…„Tryin’ Times” to pierwsza w moim dorobku płyta, ale nie oznacza to początku mojej muzycznej drogi. Stoję na scenie wytrwale od kilkunastu już lat. Targany przeróżnymi emocjami, ale stoję. Ten ʻczas próbyʼ zawarty w tytule jednej z piosenek i całej płyty ma dla mnie wiele odniesień.”

Spójność i oryginalne brzmienie zreinterpretowanych piosenek Szymon osiągnął zapraszając do współpracy wybitnych muzyków jazzowych. W sekcji rytmicznej zagrali: Michał Jaros – absolutnie słyszący basista grający na instrumencie, którego brzmienie wykorzystano wiele lat temu w filmie “Nóż w wodzie” oraz wspaniały perkusista z niesłychanym drivem – Sebastian Frankiewicz. Na saksofonie zagrał jeden z piękniej brzmiących tenorzystów Radek Nowicki. Całość ujął w formę i okrasił wirtuozerskim akompaniamentem wybitny pianista i kompozytor, laureat Fryderyka – Michał Tokaj. Do zaśpiewania w duetach Szymon zaprosił Agę Zaryan i Irenę Kijewską, których głosy pięknie dopełniły niepowtarzalny wyraz całości.

Miło nam poinformować, że JazzSoul.pl objął patronatem medialnym wydawnictwo.