Ostatnim koncertem tegorocznego “Sopot Jazz Festival” będzie występ Fisz Emade / Tworzywo feat. Adrian Mears. Bracia Waglewscy w towarzystwie Adriana wystąpią 6. października, w Zatoce Sztuki.

Fisz Emade Tworzywo w ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i ich projektów (Tworzywo) stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Bracia Fisz i Emade wydali osiem różnych płyt („Polepione dźwięki”, „Na wylot”, „F3″, „Wielki Ciężki Słoń”, koncertowa „Tworzywo na Rzywo”, ubiegłoroczny „Piątek 13″, „Heavi Metal” oraz nagrana przez Fisza z DJ Envee „Fru!”), na których Fisz i Emade zmieniali zarówno warsztat jak i instrumentarium. Do tego liczne występy DJ-skie Fisza, w których partnerują mu zależnie od okoliczności Bunio (razem tworzą duet DJ-ski X Boys), Envee lub Emade. W lutym 2008 ukazał się album „Męska Muzyka” firmowany przez rodzinne trio Waglewski Fisz Emade (nagrodzony „Złotą płytą”, pierwszą w karierze braci Waglewskich).

Adrian Mears – puzonista, kompozytor, pedagog.
Pochodzący z Sydney, Adrian Mears urodził się w 1969 roku w Australii. Był tam nominowany na „Najlepszego Australijskiego Puzonistę”, otrzymując nagrody nie tylko za kompozycje, ale również za swój kwintet „Free Spirits”, jako „Najlepszy Zespół Jazzowy 1990”. Po prywatnych studiach w Nowym Jorku u takimi muzyków jak: Robin Eubanks, Steve Turre, Conrad Herwig i Slide Hampton zdecydował się przeprowadzić do Europy, gdzie w krótkim czasie został jednym z najsilniejszych głosów puzonu na scenie europejskiej. Kariera Mearsa wyróżnia się występami i nagraniami m.in. z takimi zespołami i artystami jak: Vienna Art Orchestra, Kenny Wheeler, New Art Orchestra Boba Brookmeyera, Big Band McCoya Tynera, big band NDR z Tim Hagans, Bobby Shew, James Morrison, Don Pullen, Eddie Palmeri, Charlie Mariano, Mark Soskin, Paquito DiRivera, Klaus Doldinger, Jeff Williams, Adam Pierończyk, Joey Calderazzo, Peter O`Mara, Ronnie Burrage, Peter Herbolzheimer, Conexion Latina, George Mraz, Adam Nussbaum, Don Friedman, Carla Bley, Steve Swallow, Dieter Ilg, itd. Ma długą listę nagrań na swoim koncie – 5 płyt CD jako lider, w tym jedna razem z braćmi Scales dla wytwórni Blue Note oraz wydane przez wytwórnie ENJA i TCB Records, 55 płyt jako sideman. Występował na niemieckich festiwalach jazzowych takich jak: Nürnberg Jazz Ost-West, w Berlinie, Burghausen, Moers, St. Ingbert oraz też w Holandii (North Sea), Rosji (Moskwa, Kijów), Polsce, Szwajcarii (Montreux, Zürich Jazz No Jazz), Belgii, Francji, Grecji, Norwegii, Dżakarcie, Kanadzie (Montreal), Australii (Sydney), Chinach (Szanghaj), Bułgarii, Południowej Afryce (Grahamstown & Capetown), itd…
Mears napisał ponad 460 oryginalnych kompozycji oraz komponowal na takie sklady jak: klasyczne zespoły dęte, big bandy, suita na didgeridoo i orkiestrę kameralną z triem jazzowym i zespołem dętym, 60-osobowy chór z zespołem jazzowym, które nagrał i wydał dla swojej własnej wytwórni – MEARS MUSIC. Wyklada jako jako profesor puzonu na niemieckich uniwersytetach muzycznych w Mannheim, Kolonii oraz Akademii Muzycznej w Bazylei (Szwajcaria).

————————-

BILETY:
05.10 (piątek) – ceny: 40 zł, 25 zł karta sopocka, studenci
06.10 (sobota) – ceny: 50 zł, 35 zł karta sopocka, studenci
KARNETY: Kupując bilet w karnecie na koncerty w Zatoce Sztuki otrzymujesz rabat w wysokości 20 zł oraz wejściówkę na koncerty klube w Spatifie

Bilety do kupienia w kasie Bałtyckiej Agencji Artustycznej Bart ul.Kościuszki 61, Sopot (58 555 84 51).

Sprzedaż internetowa www.ebilet.pl