Kolejny artysta to połączenie dwóch krajów, mianowicie Niemców i Rosji. Nils Wogram oraz Simon Nabatov wystąpią 6. października o godz. 20:00 w Zatoce Sztuki.

Nils Wogram – puzon
Simon Nabatov – fortepian

Simon Nabatov i Nils Wogram to duet wyjatkowych osobowości. Dla obu muzyków wszelkie granice stylistyczne, kompozycyjne, bądź muzyczno-techniczne zdają się nie istnieć. Ich wszechstronne wykształcenie daje im możliwość zgłębiania i łączenia różnych stylów muzycznych w unikatowy, nowy gatunek.

Nils Wogram uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych młodych puzonistów na europejskiej scenie jazzowej. Jego płyty autorskie, wydane przez Enja Records otrzymały bardzo dobre recenzje w międzynarodowej prasie za wyjątkowe kompozycje, jak i znakomity przekaz muzyczny.
Występował na międzynarodowych festiwalach jazzowych, takich jak: Jazz Baltica, Varna Summer Festival (Bułgaria), Moers New Jazz Festival, ENJA 25th Anniversary (Nowy Jork) i Dublin Jazz Festival i koncertował w USA, Francji, Szwajcarii, Austrii, Bułgarii, Litwie i Holandii z własnym kwartetem, jak również jako solista z takimi zespołami jak: Jazzkantine, Frank Band, Underkarl, De 8 Baan, Gunter Hampels Next Generation, Simon Nabatov Quartet, Kenny Werner, Arnie Lawrence, Herman Foster, Tomasz Stańko, Gunter Hampel, Nils Landgren, Illinois Jacquet, Michael Formanek, George Garzone czy Brad Schoeppach.

Simon Nabatov jest jednym z najbardziej interesujących pianistów w jazzie i muzyce współczesnej. Simon Nabatov prowadzi własne trio oraz bywał regularnie jako pianista w kwartetach Raya Andersona, Perry’ego Robinsona, Arthura Blythe’a i Mattiasa Schuberta. Nagrywał z wieloma wielkimi muzykami amerykańskimi i europejskimi , takimi jak: Kenny Wheeler, Jane Ira Bloom, Steve Lacy, Klaus König, Daniel Schnyder, Greg Osby, Luis Sclavis, Mark Helias, Tom Rainey i Ed Schuller.
Występował na dużych festiwalach, takich jak : Willisau (Szwajcaria), Saalfelden (Austria), Cork Jazz Festival (Irlandia), Paris Jazz Festival (Francja), Berliner Jazztage (Niemcy) i wielu innych. Trasy koncertowe po całej Europie, USA i Kanadzie. Simon wykladal w Konserwatorium Folkwang w Essen oraz w Remscheid Jazz Academy (Niemcy); od 1998 uczy fortepianu w Jazzschool Luzern (Szwajcaria).

————————-

BILETY:
05.10 (piątek) – ceny: 40 zł, 25 zł karta sopocka, studenci
06.10 (sobota) – ceny: 50 zł, 35 zł karta sopocka, studenci
KARNETY: Kupując bilet w karnecie na koncerty w Zatoce Sztuki otrzymujesz rabat w wysokości 20 zł oraz wejściówkę na koncerty klube w Spatifie

Bilety do kupienia w kasie Bałtyckiej Agencji Artustycznej Bart ul.Kościuszki 61, Sopot (58 555 84 51).

Sprzedaż internetowa www.ebilet.pl